Představa účasti na nejprestižnějším sportovním svátku je pro ni srdeční záležitost. „Je to dětský sen. Odmala jsem jezdila na dětské olympiády. Velké publikum jsem zažila na Evropských hrách v Minsku. Vlajky, velká obrazovka… Chci to zažít ještě,“ vyhlásila Mišková.

Sen jí prozatím hatí situace ve světě. Kvůli koronaviru se hry odložily na léto příštího roku. „Již je známá polovina účastníků v karete. Druhou půlku určí kvalifikační turnaj. Ten se měl konat už za dva týdny, ale po odložení her ještě nemá stanovené nové datum. Předpokládám, že jej organizátoři uspořádají za rok na jaře,“ sdělila sportovkyně, jež hájí barvy brněnského klubu Budo Kan.

Kvůli nastalé situaci tak má po dlouhé době volno. „Karate sezona nemá konec ani začátek. První závody jsou v září a končíme na konci června. Do toho jsem se dřív účastnila letních univerzitních závodů, takže jsem padala ze sezony do sezony. Nějaká dovolená či silová příprava mi chyběla,“ dodala.

Sedmadvacetiletá rodačka z Petrova u Hodonína si teď dopřála vytouženou pauzu. „Zvolila jsem mentální odpočinek a regeneraci. Vím, že půjdu silově dolů, ale psychicky na tom budu líp a do přípravy pak skočím s větší vervou. Takže nyní pomáhám tátovi na zahradě, konečně jsem se seznámila s malou neteří. Také třeba jezdím na kole,“ přiblížila.

Přesto Mišková stále upíná pohled k Tokiu, kde chce reprezentoval Českou republiku v disciplíně kata. „Mám ambice se tam dostat, ale vše záleží na turnaji. U kata je relativně těžké překvapit, ale držím se vysoko v žebříčku. Z republiky mám papírově největší šanci, nicméně ve hře jsou stále všichni,“ podotkla.

Do země vycházejícího slunce ji žene i fakt, že na příští olympiádě v Paříži se karate již možná neobjeví. Hry v Tokiu přitom budou pro tento sport znamenat premiéru pod pěti kruhy. „Jsem z toho rozpolcená, protože kvůli olympiádě se u nás udělala spousta změn. Dřív se třeba hodnotilo pomocí praporků, teď se kvůli olympijskému výboru zavedl bodový systém. Ale je nedotažený, rozhodčí neví, jak hodnotit. Nejsou stanovená přesná kritéria,“ vytkla reprezentantka.