V osmnáctém kole se tváří v tvář proti sobě postavili dva nováčci házenkářské MOL Ligy. Utkání začalo lépe domácí družstvo, které si po pěti minutách vytvořilo čtyřbrankový náskok. Házenkářky Hodonína vsítily první gól až v šesté minutě a to z ruky kanonýrky Patrnčiakové, jež se střelecky nastartovala, neboť v sedmnácté minutě vyrovnávala na 7:7. Hostující hráčky využily v posledních deseti minutách prvního poločasu zaváhání na straně Bánovců, když si A. Obstová počínala nedovoleně a dostala dvouminutový trest.

Z toho těžila znovu Patrnčiaková, ke které se přidaly Gärtnerová, Pospíšilová a Smetková, která navyšovala na 10:8. Hodoňanky se tak poprvé v utkání dostaly do vedení, které si udržely až do poločasové sirény se stavem 13:10.
Po obrátce se domácí házenkářky snažily dohnat krok se svým českým sokem, ale moc se jim to nedařilo. Avšak po několika chybách v obraně hostů v šestatřicáté minutě vyrovnaly na 16:16. Skoro minutu a půl se oba celky přetahovaly. Nakonec si Poláchová v osmatřicáté minutě pro tým hostů vzala vedení zpět.

To Hodoňanky nakoplo a do sedmapadesáté minuty měly jasně navrch, když vyhrávaly 27:23. Nicméně domácí zabrali a třemi rychlými góly se na soupeře dotáhli. Vítr z plachet a jistou výhru Hodonínu vzala v posledních vteřinách hry Michnová, díky které vyšly Bánovce ze zápasu nakonec remízově 27:27.

Hodonín si možnou výhrou nad posledním celkem mohl zajistit posun v tabulce o dvě místa, a to na desátou příčku. Místo toho si body se sokem ze Slovenska rozdělil a posunul se pouze o jednu příčku nad Slovenský Trenčín. Ovšem remíza Bánovcům nijak v posunu nepomohla.

HK Sokol RMK Bánovce n. Bebravou - HK Hodonín 27:27 (10:13)
Sestava a branky Hodonína: Vanda Nejezchlebová, Barbora Zichová – Michaela Budayová 2, Natálie Gärtnerová 1, Petra Jadamíková 2, Nikola Kalinová 4/2, Zuzana Klásková, Hedvika Nováková, Annamária Patrnčiaková 8/2, Diana Poláchová 4, Šárka Pospíšilová 1, Valerie Smetková 4, Alžběta Tóthová 2, Simona Višňovská.
Nejvíce branek za Bánovce:Michnová 7/3, Turková 7, A. Obstová 4. Sedmimetrové hody: 6/4 – 7/4. Vyloučení: 3:7. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Diváci: 150.