Klíčový okamžik vyrovnaného zápasu přišel ve 43. minutě. Veselan Janík nejprve orazítkoval tyč. Na druhé straně nastřelil po Sladkého přihrávce konstrukci branky i Procházky. Míč se však znovu odrazil ke zkušenému zadákovi, který ve velkém fotbalem hájí barvy divizního Vracova, a ten neměl problém uklidit balon do odkryté branky soupeře.

Veselí se sice snažilo v závěru utkání zvrátit, ale proti dobře bránícímu Kvasacu se už neprosadilo. Co nezachytila obrana Vacenovic, to pochytal brankář Nedvědický. A jelikož se Knights nepokusili ani o hru bez brankáře, odešli podruhé v sezoně s palubovky poraženi.

„Je to škoda, zápas jsme měli dobře rozehraný. Bohužel nás vedení ukolébalo a zbytečně jsem se hrnuli pořád dopředu. Místo toho, abychom hráli zezadu a vyráželi k brejkům, tak jsme se vytahovali a zapomněli bránit. Toho soupeř dokázal využít," uvedl kapitán Veselí Martin Prajza.

Knights, kteří nastoupili bez zraněného Podrazila, sbírají v úvodu sezony hlavně zkušenosti. Tým složený především z fotbalistů Veselí nad Moravou a Blatnice, přesto bude soupeře v přeboru hodně zlobit, což potvrdil i zápas s Vacenovicemi.

„Soupeře musím pochválit. Proti nám hrál velmi dobře. Knights nás zaskočili pohybem i důrazem. Hlavně v první půli jsme měli s jejich hrou velké problémy. Podle mě se v přeboru neztratí. Určitě ještě potrápí spoustu týmů," řekl hrající předseda Kvasaca Radek Procházka.

Vacenovice prožívají velmi dobrý vstup so sezony. Přestože ještě nenarazily na největší favority, po třech kolech se těší z plného počtu devíti bodů. „Za výsledky jsme rádi, protože hra ještě zdaleka není ideální. Neměli jsme žádnou přípravu, což je zatím vidět," uvědomuje si Procházka.

Kvasacu zatím schází i několik stabilních hráčů. „Někteří se v Rakousku věnují fotbalovým povinnostem, další jsou zranění. Věřím, že se postupem času bude naše hra ještě lepší," pravil Procházka.

Vacenovice by měly zapracovat především lepším vstupu do utkání. S Veselím totiž brzy prohrávaly 0:2. Knights poslal do vedení ve 4. minutě Štefánek, na 2:0 zvyšoval Roman.

Kvasaco se probralo až na konci první desetiminutovky, po Sladkého vysunutí snížil Prajka. Veselané se však nenechali rozhodit a dál trestali chyby v defenzivě soupeře. Třetí branku nováčka zaznamenal Janík, čtvrtý gól přidal po perfektním uvolnění Ondroušek.

Vacenovice znovu zabraly až v závěru první půle. Na 2:4 snížil mazák Příkazský, kontaktní branku vstřelil Jakubíček. Byl to právě nejmenší muž na hřišti, kdo na začátku druhé půle zakončil rodinnou spolupráci s budoucím tchánem Hanákem.

Veselí ovšem vzápětí zareagovalo. Vedení na stranu Knights vrátil Radim Brumla. Těsný náskok ovšem borci ve slušivých žlutých dresech neudrželi. Ve 37. minutě srovnal Gasnárek. Rozhodující ránu zasadil soupeři Radek Procházka.

Okresní nováček už reagovat nedokázal, i když v posledních minutách si dokázal vytvořit několik slibných příležitostí. Skóre se však již nezměnilo.

Vacenovice jsou po třech kolech bez ztráty bodu v popředí okresního přeboru, Knights jsou s jednou výhrou v dolní polovině tabulky. „Je to naše první sezona. Teprve se seznamujeme se soupeři. Výsledky nemáme špatné, ale chybí nám zkušenosti. Futsalem se ale chceme v zimní přestávce především bavit. O výsledky půjde až v play off," dodal Prajza.

Okresní Megawaste přebor, 3. kolo

Kvasaco Vacenovice – Knights Veselí nad Moravou 6:5 (3:4)

Branky: 22. a 30. Jakubíček, 9. Prajka, 21. Radek Příkazský, 37. Gasnárek, 43. Procházka – 4. Štefánek, 5. Roman, 13. Janík, 16. Ondroušek, 34. Radim Brumla

Rozhodčí: Jonáš, I. Zima

Diváci: 20

Vacenovice: Nedvědický – Procházka, M. Sladký, M. Voříšek, R. Příkazský, Hanák, Hasnárek, Kotásek, Bolf, Jakubíček, Prajka.

Veselí: Blaško – R. Brumla, P. Brumla, Roman, Polách, Janíček, Štefánek, Prajza, Janík, Smějsa, Ondroušek.