Talentovaná atletka suverénním způsobem ovládla závod na osm set metrů a v pohodě si doběhla v čase 2:16,39 minuty pro další zlatou medaili. Navíc šlo o nejlepší letošní výkon na této trati v kategorii žákyň i nový okresní rekord.

Výtečný výkon korunovala Kolajová i okresním rekordem na třísetmetrové trati. Čas 42,65 vteřiny stačil na zisk stříbrné medaile.

„Natálku musím za předvedené výkony pochválit. Těší mě, že dokázala tréninkovou píli zužitkovat v ostrém závodě. Věřím, že se bude v dalších závodech ještě zklepšovat,“ uvedl kouč AK Kyjov Josef Pazourek.

Solidní výkony předvedli i další svěřenci trenérů Aloise Vrbovského a Josefa Pazourka. Na Slovensku se dařilo i novému objevu kyjovské atletiky Jaroslavu Půčkovi. Ten skončil v běhu na patnáct set metrů druhý.

Anna Výletová obsadila v závodě na patnáct set metrů čtvrtou příčku, Tereza Rybaříková byla na osmistovce pátá. Další kyjovská závodnice Markéta Sedláčková skončila v běhu na tři sta metrů sedmá.

Robin Němec doplatil v závodě na tři sta metrů na nedisciplinovanost jedné účastnice. Ta mu vstoupila do dráhy a zapříčinila jeho pád. Němec přesto závod symbolicky dokončil.