„S výkony svých svěřenců jsem spokojený. Generálku na Mistrovství České republiky v přespolním běhu zvládli dobře. Věřím, že se příští víkend stejná výprava závodníků neztratí ani ve Střelských Hošticích, kde se národní šampionát koná,“ uvedl kouč Kyjova Josef Pazourek.

Závodníky slováckého klubu přivítal v Přerově hrbolatý a převážně travnatý terén. Náladu kyjovským závodníkům vylepšilo krásné slunečné počasí, která výpravě atletického klubu složené z běžců Jaroslava Půčka, Natálie Kolajové, Terezy Rybaříkové a Anny Výletové náramně svědčilo.

Titul Mistryně Moravy a Slezska v kategorii mladších žákyň na trati dlouhé jedenáct set metrů získala Anna Výletová. „Po celý závod si hlídala první pozici, na které také doběhla do cíle,“ řekl Pazourek. Druhou příčku obsadila Barbora Šestáková z Bruntálu, třetí byla Petra Pavlásková z Frýdku – Místku.

Výtečnou formu potvrdila na Hané i Natálie Kolajová. Ta bojovala na trati dlouhé čtrnáct set metrů o zlato až do konce. „V tomto závodě připravily starší žákyně divákům nádhernou podívanou. Pořadí na vedoucí pozici se několikrát změnilo,“ pravil Pazourek.

V závěrečných sto metrech však nastoupila k finiši Natálie Kolajová, která cílem proběhla na prvním místě. Druhá Helena Benčová z Frýdku – Místku zaostala za kyjovskou běžkyní čtyři vteřiny. Třetí skončila třinecká Gabriela Stozkowská.

V tomto běhu se také představila Tereza Rybaříková, která nakonec proběhla cílem na desátém místě.

Velkého úspěchu dosáhl i Jaroslav Půček. Kyjovský závodník dokončil závod starších žáků na stříbrné pozici a stal se vicemistrem mistrovství Moravy a Slezska. „Jaroslav byl po většinu závodu na prvním místě, bohužel až v cílové rovince podlehl více ostřílenému závodníkovi z AK Vyškov,“ řekl Pazourek.