Kolářík s Rumpíkovou díky povedenému vystoupení v Kroměříži nezískali pouze stříbrnou medaili, ale také vyšší výkonnostní třídu v latinsko-amerických tancích. „Petr s Amálkou se v současné chvíli pečlivě připravují na mistrovství České republiky v latinsko-amerických tancích, kde nás budou společně s dalším tanečním párem našeho klubu, a to Adamem Krůzou a jeho partnerkou Haničkou Sigmundovou, reprezentovat v kategorii junior I," informuje předseda klubu TK Orion Rudolf Jelínek.

Ten by na národním šampionátu v budoucnu rád viděl ještě více párů kyjovského oddílu. „V letošním roce náš taneční klub na mistrovství republiky budou reprezentovat již dvě dvojice. Doufáme, že v příštím roce to bude zase větší číslo," přeje si Jelínek.

Taneční klub Orion byl založen v roce 2015 a navazuje již na dvacetiletouletou existenci společenských tanců v Hodoníně. „Jsme atraktivním sportovním oddílem se zaměřením na latinskoamerické a standardní tance plné pohybu a zábavy pro všechny věkové skupiny. Intenzivně spolupracujeme s Domem dětí a mládeže v Kyjově, kde vznikl historicky první taneční útvar se zaměřením na společenský tanec. Dále byla spolupracujeme se Základní Sportovní školou ve Skalici, kde naši lektoři vyučují společenské tance, které tam doposud neměly tradici," informuje Jelínek.