I prohra o méně než osm gólů by dávala Veselí reálnou šanci na to, aby skončilo v základní části Interligy před Slavií. Jenže nakonec Pražanky vyhrály hladce 34:12.

Přitom v lednu „panenky“ porazily Slavii doma 33:25. „Naše aktuální forma a výkonnost bohužel nejsou tam, kde bychom si představovali. Hodně se na tom podepsaly absence. Během sezony odešla Olšovská, Vinklárková nastoupila mateřskou dovolenou a brankářka Lekešová měla autonehodu. Právě ona nám chybí možná nejvíc,“ povzdechl si trenér Luboš Hudák.

Vysoká prohra na Slavii znamená, že Veselí nastoupí v play-off pravděpodobně proti Mostu, aktuálně nejlepšího českému týmu. „Most bude jasný favorit, ale každý zápas je jiný. Určitě budeme bojovat naplno. Důležité je, že jsme mezi do play-off mezi čtyři nejlepší české celky postoupili. To byl před sezonou náš hlavní cíl,“ upozornil Hudák.

Slavia totiž hraje v posledním kole základní části ve slovenských Bánovcích, které jsou v Interlize suverénně poslední. Pražanky se tak zřejmě v play-off utkají s Porubou. A nic na tom nejspíš nezmění ani případná výhra Veselí proti Zlínu, který přivítá v sobotu od 17 hodin.