Slovácký celek s Komendou a bez Komendy? Úplně dva jiné týmy, které jsou si podobné pouze útočnou silou a žlutozelenou barvou dresů.

Důkaz přinesla podzimní část. Slovácký celek se v první polovině bez své zraněné opory trápil.

Po návratu zkušeného gólmana do branky šly výkony Sudoměřic nahoru a rapidně se zlepšily i výsledky. „Půl roku jsem kvůli poraněnému kotníku nechytal. Do kolotoče zápasů jsem se vrátil až v lednu. Nikdo v té době nečekal, že bychom se z pátého místa mohli dostat až na vrchol," uvedl Komenda.

Ani dlouholetá jednička Jihomoravanů s postupem do extraligy vůbec nepočítala. „Určitě máme za sebou povedenou sezonu. Byla to jedna z nejlepších v mé kariéře. Nečekal jsem, že budu mít na konci sezony takovou formu. Loni se nedostavila, proto jsem rád, že to letos vyšlo," říká Komenda.

Podle něj se na velkém úspěchu podepsalo více faktorů. Prvním z nich bylo odstranění favorizovaných Malenovic. „Nejtěžšího soupeře jsme dostali hned na začátku. Po vysoké porážce v prvním čtvrtfinálovém zápase jsme se otřepali a postavili na nohy. Po debaklu jsme se semkli a začali bojovat. Cítili jsme, že bychom mohli něčeho dosáhnout, což se nám nakonec podařilo," pronesl rodák ze Skalice.

I v baráži byl celek z Hodonínska za outsidera. „Ani já jsem nečekal, že se nám podaří přes Karvinou a Kovo Praha postoupit," přiznal Komenda. „Hlavně v prvním zápase jsme byli pod velkým tlakem. Ten jsme nakonec ustáli a v závěru utkání výsledek otočili. I Pražané si na nás věřili. My jsme naštěstí našli po těžkém pátečním duelu síly, dokázali jsme se vyhecovat a dotáhnout druhý náročný duel do vítězného konce," přidal.

Sudoměřice se tak do extraligy vrátily po šesti letech. „Těžko porovnávat s minulostí. Hokejbal se taky vyvíjí. Mužstvo potřebuje posílit. Pokud se to podaří, určitě se vyhneme barážovým příčkám," věří Komenda.

Ten však zvažuje po jedné z nejlepších sezon konec kariéry. „Končit jsem chtěl už před třemi lety. Od té doby to stále oddaluji. Uvidíme, jak se nakonec rozhodnu," uvedl Komenda.

Toho nepřemlouvá pouze předseda klubu Jan Kaluža starší, ale také spoluhráči a fanoušci. „Kluci by byli rádi, kdybych pokračoval. Stále mi volají. Nechám si ale nějaký čas na rozmyšlenou," říká hokejbalový fantom, který toho v kariéře dokázal víc než dost.

Komenda sice začínal ve Skalici s hokejem, ale po návratu z vojny v roce 1996 kariéru i kvůli zdravotním problémům ukončil a začal se věnovat hokejbalu.

Ve Skalici hrával městskou ligu. Pak se díky Josefu Kristlovi dostal do Sudoměřic, kde se z okresní soutěže dostal přes národní ligu až do extraligy.

V nejvyšší soutěži odchytal všech šest sezon. Se slováckým celkem získal Komenda tři stříbrné medaile. „Bylo to nádherné období, když jsme byli na vrcholu. Škoda že se nám nepodařilo získat vytoužený titul," posteskl si Komenda.

Díky skvělým výkonům se výborný gólman dostal až do slovenské reprezentace, se kterou se podíval i na čtyři světové šampionáty.

V roce 2005 získal na mistrovství světa v Pittsburghu stříbro. V německém Rattingenu a v Plzni dosáhl na bronz. Stejný kov si na krk pověsil i v Bratislavě, kde v roce 2011 ukončil reprezentační kariéru.

Ze Sudoměřic odešel do Skalice, odkud se po třech sezonách v nejvyšší slovenské soutěži vrátil zpět. Velkolepý návrat završil postupem do extraligy.