„Okamžitě jsem zamířil na operaci na soukromou kliniku. Doktoři říkali, že jsem měl na 95 procentech přetržené šlachy. Byly úplně durch rozřízlé. Byl jsem hodně skeptický k tomu, jak dlouho se vše bude hojit, ale teď po dvou měsících už jsem v pohodě a můžu normálně rukou hýbat,“ podotkl rodák z Kyjova, jenž ve čtvrtek oslaví osmadvacáté narozeniny.

Šance na superbikový šampionát přesto u bývalého dlouholetého jezdce mistrovství světa silničních motocyklů vzaly za své. „Na testy jsem se přitom hrozně těšil. Oslovili mě a říkal jsem si, proč to nezkusit. Nakonec jsem do Španělska letěl kvůli dvěma kolům. Měl jsem přichystané dvě motorky. U první mi nefungovalo řízení, tak jsem v prvním kole zajel do boxů a počkal si na druhou motorku, se kterou se mi stala ta nehoda. Kapal mi přitom olej na zadní kolo. Stáj mě teda moc nepřesvědčila,“ kroutil hlavou Kornfeil.

Patrik Klos je letos velkou oporou Hodonína.
Hodonín může jen překvapit. Čtvrtfinále si chce hlavně užít

V této sezoně si tak může o návratu k závodění nechat jen zdát. „Sezony se už rozjely a nechytl jsem začátek,“ shrnul někdejší velký talent českého motorismu.

Skoro desetiletou kariéru v šampionátu silničních motorek uzavřel loni v lednu kvůli nedostatku financí.

V létě kývl na nabídku zápolit ve vznikajícím mistrovství elektromotorek MotoE, v němž ovšem skončil v klasifikaci poslední. „Je to takový paskvil a všehochuť. Prostě směska, ani kočka, ani pes. Vždycky šlo o to vynalézt co nejrychlejší a nejlehčí motorku. Elektromotorky nejsou ani rychlé, ani lehké. Jde o prazvláštní závodění,“ kritizoval Kornfeil.

Energii proto hodlá investovat do zápolení ve svém oblíbeném jetsurfu a do trénování mladých svěřenců na motorce. „Jetsurfová sezona začíná v květnu, na ni se hodně soustředím,“ podotkl pilot, jenž ve třídě Moto3 pětkrát vystoupal na stupně vítězů.

Dění v nejprestižnějším šampionátu silničních motocyklů dál bedlivě sleduje. „Hrozně mě to baví, nejde se nedívat. V MotoGP fandím tovární Yamaze (jezdí za ní Francouz Fabio Quartararo a španělský pilot Maverick Viňales – pozn. red.),“ doplnil Kornfeil.