Korvasová bere nový sport jako obrovskou výzvu. „Pouštím se úplně do něčeho jiného," říká s nadšením česká mládežnická reprezentantka, která se chce kromě atletiky a cyklistiky věnovat i chůzi.

Jízdu na kole bere studentka třetího ročníku jilemnického gymnázia naprosto vážně. „Budu jezdit pod taktovkou Jaromíra Frýda za Team Louny. V plánu máme mistrovství republiky a nějaké závody Českého poháru," hlásí Korvasová.

Tereza Korvasová
Datum narození: 29. června 1996
Sport: atletika
Doplňkové sporty: cyklistika, plavání, běžecké a sjezdové lyžování
Klub: do letošního roku AK Hodonín, následně přestup do USK Praha
Škola: 3. ročník gymnázia Jilemnice
Trenér: Antonín Slezák, od září Ivo Piták
Zajímavosti: od svých třinácti let desetkrát reprezentovala Českou republiku, v letošním roce si připsala tři reprezentační star­ty
Záliby: četba, jazyky
Úspěchy v letošním roce 2014: MČR v krosu (Horažďovice) – 1. místo, MČR juniorů v hale (Praha) – 1. místo 1500 metrů, 2. místo 3 000 metrů, MČR juniorů (Třinec) – 2. místo 3 000 metrů, 3. místo 1 500 metrů.
Osobní rekordy: běh na 1 500 metrů (4:40,46 minuty), běh na 3 000 metrů (9:57,69 minuty), běh na 3 000 metrů překážek (10:44,26 minuty).

Ta by si v příštím roce ráda vyzkoušela i nějaký etapový podnik. „Pokud mi to půjde, mohla bych se zúčastnit třeba Tour de Feminin nebo Gracia," uvedla sympatická blondýnka, která se k cyklistice dostala spíše náhodou. „Ještě na kole neumím moc jezdit," usmívá se Korvasová. „Můj nový kouč ale zastává názor, že nikdo by se neměl soustředit pouze na jeden sport. Tím, že trénink rozprostřu, tak minimalizuji riziko zranění. Jsem něco jako Sáblíková," přidává.

Sportem číslo jedna však pro vnorovskou rodačku zůstává atletika. „Chtěla bych se probojovat na mistrovství Evropy," přiznává Korvasová. Ta letos neúspěšně bojovala s přísnými nominačními kritérii o postup na juniorské mistrovství světa. Do amerického Eugene se nakonec kvalifikoval pouze Filip Sasínek. „Mrzí mě, že to nakonec nevyšlo. Na druhé straně jsem si z toho zase něco odnesla," pronesla osmnáctiletá běžkyně.

Držitelka rekordů v běhu na patnáct set metrů, dvojnásobné trati a běhu na tři kilometry s překážkami má za sebou povedené období. Korvasová triumfovala na mistrovství České republiky v krosu i juniorů v hale. Na národním šampionátu skončila druhá, stříbro získala i na mezistátním utkání Chorvatsko– Maďarsko–Slovinsko– Slovensko–Česko.

Na mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které hostil francouzský Gap, obsadila šestou příčku. V italském Cassete di Massa, kde se zase konal světový šampionát ve stejném odvětví, skončila v jednotlivcích dvacátá a v soutěži družstev pomohla Česku k zisku bronzu.

Letošní sezonu zakončila na zmiňovaném mezistátním utkání juniorů. Pár dnů po akci ve slovinském městě Slovenj Gradec dostala volno. Místo odpočinku se však energická dívka rozhodla vyzkoušet terénní duatlon. „Bohužel jsem spadla a zlomila si klíční kost," vrátila se k nepříjemnému zranění Korvasová. Teď už je ale fit a plná elánu do další dřiny. Momentálně se talentovaná běžkyně připravuje na Kanárských ostrovech, kam odletěla den po vyhlášení nejlepších sportovců města Vnorovy. „Určitě si každého ocenění moc vážím. Tohoto si cením o to víc, že mozkem celé akce, jak bylo na pódiu řečeno, byl můj tatínek," pronesla.

V atraktivní destinaci ničí tělo pod vedením nového trenéra Iva Pitáka. Ke známému odborníkovi přešla odchovankyně hodonínského klubu během letošního roku. „Všechno souviselo se vším. Hlavním důvodem byla kombinace školy, dojíždění a tréninku.

Měla jsem pocit, že potřebuji nový impuls, změnu. Práce bývalého trenéra Slezáka si ale nesmírně vážím. Za to, co mi dal a naučil mě, jsem mu vděčná," uvedla.

Korvasová nevyměnila pouze kouče, ale také školu. „V září jsem pak přešla do Jilemnice na gymnázium. V té chvíli se začal řešit i můj přestup do jiného klubu. Kvůli trenérovi jsem šla do USK Praha," pravila.

Barvy Univerzitního sportovního klubu hájí i mistryně světa a světová rekordmanka v chůzi Anežka Drahotová. „Je svým způsobem mým vzorem. Ona je neskutečně pracovitý a cílevědomý člověk," tvrdí Korvasová.

Ta se v sezoně připravuje v Jilemnici. S Drahotovou se ovšem potkává spíše na soustředění. „Má trochu jiný tréninkový plán," dodala.