Korvasová zazářila v kategorii kadetek. Talentovaná závodnice si v příjemném prostředí nymburské haly poradila s tradičními pražskými konkurentkami a po loňské sérii druhých míst konečně dosáhla na vysněné zlato. „Mistrovský titul je to pro náš klub významným průlomem, nicméně já musím velmi pochválit všechny naše bruslaře, neboť předvedli krásné a bojovné výkony. Rozhodně se ve velmi silné konkurenci neztratili,“ prohlásil veselský trenér a otec zlaté závodnice Petr Korvas.

Jeho dcera ovládla trojboj na dráze dlouhé osmdesát metrů. „Závodilo se na pět kol, tři kola a patnáct kol bodovacím způsobem. To znamená, že v předem určených kolech získávají první dva závodníci dva, respektive jeden bod a v cíli berou nejlepší tři závodníci tři, dva a jeden bod,“ vysvětlila šéfka veselského In-line klubu Petra Korvasová, která připomněla, že o vítězi trojboje nejprve rozhoduje počet nasbíraných bodů a až potom pořadí průjezdu cílem. „Lucka vyhrála všechny tři závody. V bodovací soutěži nasbírala čtrnáct z patnácti možných bodů,“ vyzdvihla Korvasová.

Letošního halového národního šampionátu v in-line rychlobruslení se v Nymburku zúčastnilo osmnáct členů oddílu In-line Veselí. Na medaili dosáhli také žáci Aneta Fialová a Jakub Kočí, kteří získali titul halového vicemistra České republiky v in-line rychlobruslení.

Jen těsně stupně vítězů unikly Kláře Bártkové (žákyně B), Simoně Kodýmové (žákyně A) a Veronice Korvasové (kadetky). Trojice šikovných veselských závodnic skončila čtvrtá. „Nicméně v tak nabité konkurenci, jaká se v Nymburku sešla, jsou i tyto bramborové medaile obrovským úspěchem,“ řekla šéfka jihomoravského oddílu Petra Korvasová.

V zatím nemistrovských kategoriích si skvěle vedla také Kristýna Jungová, která rovněž bojovala o nejvyšší příčky. Jakub Loprais vybojoval mezi žáky kategorie C stříbro. V této kategorii se také prvních velkých závodů zúčastnil Tobiáš Jurček a vedl si také velice dobře.

Nejmladším účastníkem veselské výpravy byl šestiletý Kryštof Hanzelka. Talentovaný mladík si vybruslil bronz v kategorii žáci D. Nejstarší Jonáš Cícha se zase prosadil v nabité kategorii juniorů B. Mezi děvčaty fitnes nenašly přemožitelky Klára Jungová a Ema Galářová.

V kategorii Masters získal bronz Kamil Hastík. „Pochvalu zaslouží také sestry Sára a Thea Varsamisovy, které nyní přestoupily do starších kategorií a vedly si tam také skvěle. Edita Kodýmová zase vybojovala solidní šesté místo v žákyních C. V Nymburce nezklamala ani Eliška Salčáková, jež má tento rok rovněž hodně nabitou kategorii. Vikče Hanzelkové v prvním závodě hodně klouzala kolečka a bohužel bodovou ztrátu se jí již v dalších závodech nepodařilo dohnat,“ prohlásila Korvasová.

Šéfka veselského oddílu šikovné závodnice ale nezatracuje. „Vůbec to nevadí. Byl to ostrý start do nové sezony a komu chyběl pověstný kousek sportovního štěstí, tak nemusí zoufat, neboť v tomto roce nás čeká spoustu dalších závodů,“ připomněla.

Korvasová závěrem poděkovala všem bruslařům za skvělou reprezentaci In-line Veselí. Nezapomněla ani na Jiřího Varsamise, který oddíl výborně zastoupil v roli rozhodčího. „Pochvalu zaslouží také všichni rodiče, kteří závodníky do Nymburku doprovodili a vytvořili krásnou diváckou kulisu,“ dodala.