Rodačka ze Vnorov ztratila na třetí Turkyni Burcu Subatanovou pouhých třináct vteřin. Z vítězství se ve francouzkém Gapu radovala britská závodnice Georgia Malirová, druhá doběhla další turecká závodnice, Bahar Atalayová.

Česká mládežnická reprezentantka byla se svým výsledkem spokojená. „Podala jsem slušný výkon. I když teď už vím, že ani podium nebylo příliš daleko," řekla Korvasová.

Podle ní připravili organizátoři pro závodníky daleko náročnější trať než loni. „Běželi jsme 4,2 kilometru s převýšením dvě stě padesát metrů. Cesta nahoru byla hodně dlouhá," uvedla Korvasová.

Hodonínská vytrvalkyně se od začátku závodu snažila držet v čele. „Již z loňska jsem věděla, že na trati přijdou místa, kde se nedá předbíhat. Dolů musí člověk odhodit i zbytek sebezáchovy, to ale musím ještě potrénovat," usmála se.

Korvasová se sice ve Francii vydala ze všech sil, přesto běhy do vrchu bere spíše jako příjemné zpestření. „Podobné závody určitě nejsou a nebudou mojí prioritou," sdělila závodnice.

Prioritou hodonínské běžkyně dál zůstávají závody na dráze. Letos však Korvasové jen těsně unikl postup na mistrovství světa juniorů na dlouhých překážkách. Příští rok by se členka slováckého oddílu ráda probojovala na evropský šampionát juniorů. „Udělám pro to maximum. Musím zapracovat hlavně na technice, u které mám ještě velké rezervy," pronesla.

V Gap se nebojovalo pouze o medailová umístění jednotlivců, ale také družstev. Díky třem umístění v první desítce si titul mistryň Evropy zajistily juniorky Turecka. Na druhém místě skončily závodnice Velké Británie, třetí byly díky lepšímu umístění Francouzky před Češkami. Obě družstva sečetla shodně sedmatřicet bodů, nejhorší francouzská závodnice ovšem doběhla na patnáctém místě, kdežto česká běžkyně byla až osmnáctá.

Kvůli tomu obsadil český výběr juniorek ve složení Tereza Korvasová, Idris Carmen Beshirová a Michaela Stránská konečné čtvrté místo. „Pravidla bohužel v danou chvíli mluvila v náš neprospěch. Myslím, že žádné z nás není co vyčítat, s holkami jsme pro medaili udělaly maximum," prohlásila Korvasová.

Ta ocenila i práci pořadatelského týmu. „Organizace celé akce byla na velmi vysoké úrovni. Všechno od začátku až po slavnostní zakončení klapalo. Osobně mě překvapilo velké množství diváků na trati. Atmosféra byla přátelská a Francouzi pohostinní," dodala Korvasová.