S nelehkou tratí s mnohými výběhy a seběhy si v kategorii juniorek nejlépe poradila Tereza Korvasová. Loňská účastnice světového i Evropského poháru v přespolním běhu nedala soupeřkám na trati o délce tří a půl kilometru žádnou šanci.

Slunné a teplé počasí mládežnické reprezentantce evidentně sedlo a druhé v cíli Michaeli Sedlákové z Chotěboře nadělila solidních pětadvacet vteřin. Třetí skončila na západě Čech Tereza Hrochová, která za nejlepšími závodnicemi zaostala o další dvanáct vteřin nazpět. „Korvasová tak obhájila svůj triumf, který loni získala mezi dorostenkami," upozornil sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa.

Druhý titul pro slovácký oddíl urvala mladičká Michaela Knotková. Nadějná hodonínská běžkyně získala již svůj druhý titul v krátkém období, když na začátku března zvítězila v hale mezi staršími žákyněmi v závodě na osm set metrů.

Tentokráte Knotková bojovala o vavříny ve své kategorii. Jednoduché to rodačka ze Vnorov rozhodně neměla. O vítězce na trati dlouhé patnáct set metrů musela rozhodnout až cílová kamera. První dvě závodnice si totiž připsaly stejný čas 5:33 minuty, vítězkou byla nakonec vyhlášena Michaela Knotková, která po dramatickém doběhu do cíle dokonce upadla.

Druhá skončila Adéla Sádlová z Nového Města nad Metují, třetí byla Karolína Sasynová z Třince.

Špatně si nevedli ani ostatní závodníci. Filip Sasínek se nedokázal mezi krosovými specialisty prosadit na pódiové umístění a po loňském titulu v dorostu obsadil tentokráte mezi juniory pátou příčku. Šestikilometrovou trať zvládl za 20:10 minuty, když k medaili mu scházelo osmnáct vteřin.

Druhý ze zástupců AK Hodonín v kategorii juniorů, David Kákona, si vedl rovněž skvěle, když časem 21:25 minuty obsadil celkové dvanácté místo.

Ze tří hodonínských dorostenců, kteří se postavili na start závodu na čtyři kilometry, doběhl do cíle pouze jeden. Martin Rebenda zvládl nelehkou trať za 14:15 minuty a obsadil konečné osmnácté místo.

Patrik Sasínek ani Dominik Bartoník závod nedokončili z důvodů lehkých zranění, která však neovlivní další přípravu pro letní sezonu na dráze.

Jakub Škojec skončil mezi žáky pětatřicátý. Tříkilometrovou trať zvládl za dvanáct minut a jednadvacet vteřin.