„Ve středu jsme si podali ruce, bez nějakých emocí se dohodli na ukončení spolupráce a v přátelské atmosféře se rozešli. Trenér Pernický pak v pátek přijel za děvčaty na trénink, kde jim poděkoval a rozloučil se s nimi," uvedl dlouholetý sekretář SHK Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Družstvo na pár dní převzala mládežnická trenérka a bývalá reprezentantka Renáta Motalová, nástupcem Pernického se ale stal Slavomír Varga, který si premiéru na střídačce Veselí o víkendu odbyl v Prešově. „Uvažovali jsme o něm již dříve. Byl pro nás jednou z dřívějších alternativ na post kormidelníka při našich trenérských turbulencích v minulé sezoně. Dohoda s ním byla poměrně rychlá a bezproblémová. Vše nasvědčuje tomu, že tento zkušený házenkářský odborník u nás ve Veselí nad Moravou bude působit minimálně do konce této sezony," říká viceprezident a generální manažer SHK Veselí nad Moravou Miloš Körösi.

Slovák Slavomír Varga má ke klubu vztah a navíc viděl většinu zápasů letošní sezony, neboť v týmu na postu spojky nastupuje jeho dcera Jasmínka. „Proto nebylo vůbec divné, že jsme jej nyní oslovili," řekl Körösi.

Pětačtyřicetiletý Varga je v házenkářském prostředí dobře známý. Sympatický chlapík je bývalým prezidentem klubu UDHK Nitra, kde nyní vede mládež. V minulosti Varga trénoval i juniorské reprezentantky Slovenské republiky nebo Partizánske. „Je vlastníkem trenérské licence A a angažmá ve Veselí nad Moravou bere jako novou výzvu," říká Körösi.

Ten navíc potvrdil informaci, že se oba veselské házenkářské kluby dohodly na spolupráci a od 30. června 2016 bude ve třetím největším městě Hodonínska pouze jeden oddíl, a to SHK Veselí nad Moravou. „V pátek odpoledne se u místostarosty města Petra Koláře uskutečnila informační schůzka. Nynější mládežnický klub HK Veselí nad Moravou, který na jednání zastupovali trenér Miroslav Slovák a předsedkyně Jitka Klimešová, tak od poloviny tohoto roku bude transformován do stávajícího SHK Veselí nad Moravou," informoval Körösi.

Podle něj jde o nadmíru pozitivní krok. „Je nesmírně důležité, že se oba kluby po více než desetiletém období znovu daly dohromady," říká Körösi. „Plus vidím především v rozšíření hráčského kádru. Navíc zachováme plynulý přechod z dorostenecké kategorie do žen. Naše mladé hráčky tak mají motivaci do další práce," dodal.