Slovenská křídelnice Laura Kováčiková patřila k ústředním postavám slováckého celku v boji o postup do první ligy. Rodačka z Piešťan byla družstvu platná nejen na hřišti, ale i v kabině, kde v jednadvaceti letech plnila roli vůdkyně.

Triumf po výhře nad Bohunicemi si náležitě vychutnávala i s lahví šampaňského v ruce. „Je to největší úspěch, kterého jsme v Hodoníně mohly dosáhnout. O první lize jsme dlouho snily, teď se sen stal realitou," prohlásila Kováčiková.

Sympatická Slovenka, která na jižní Moravu přišla z Brezové pod Bradlom, však ví, že tvrdá dřina ani postupem do vyšší soutěže nekončí. „Jedeme dál. Budeme makat, abychom v první lize nezapadly, ale naopak abychom byly silným nováčkem," pronesla Kováčiková.

I když tým vedený trenérem Střelcem soupeřky ve druhé lize válcoval, poslední domácí duel s Bohunicemi líbivou házenou nepřinesl. Favorit se trápil, odpor rivala zlomil až ve druhé půli. „Svazovala nás zodpovědnost, hrály jsme ve stresu, protože jsme zápas i celou soutěž moc chtěly vyhrát," přiznala opora Hodonína.

„Na začátku se nám nedařilo, přizpůsobily jsme se hře Bohunic. Poctivým kolektivním výkonem jsme to však zvládly," přidala.

Posílené družstvo šlo za svým cílem od začátku ročníku. Vedení klubu přivedlo hned pět hráček Zlína včetně bývalé reprezentantky Budayové, výraznou posilou byla především kanonýrka Birkušová, která se stala nejlepší střelkyní druhé ligy. „Kádr máme kvalitní, ale jenom jména by nevyhrála ani jeden zápas. Máme výbornou partu, kolektiv je opravdu skvělý," upozorňuje Kováčiková.

Podle ní by měl sehraný tým i po postupu zůstat pohromadě. „Společně jsme to dokázaly, tak společně si zahrajeme i první ligu. Pokud ale nějaká holka přijde, budeme jenom rády a přijmeme ji mezi nás," prohlásila dravá křídelnice.

Hodonínské házenkářky pozitivně vnímají i podporu publika. Zatímco před pár lety do sportovní haly TEZA chodili jenom rodiče a další příbuzní hráček, v letošním ročníku se návštěvnost zvýšila. „Jsme rádi, že lidé díky našim výkonům a výsledkům začali na házenou pravidelně chodit. Máme z toho velkou radost. Fanoušci nám pomáhají, vědí, že to hrajeme hlavně pro ně," uvedla.

Právě s těmi nejvěrnějšími příznivci si druholigové vítězky cestou do kabiny na tribuně s radostí plácly a objaly se. Hlavní oslavy ovšem přijdou až na konci sezony.