V mladších žákyních překonala laťku ve výšce 173 centimetrů. Od té doby je držitelkou žákovského rekordu ve skoku vysokém. Doma má několik medailí z mistrovství České republiky, mistrovství Moravy a Slezska a z Mezistátních utkání.

Stejně jako většina kolegů z hodonínského atletického klubu se i Lucie Krtičková připravuje na halovou sezonu. Devatenáctiletá výškařka má před sebou důležitý rok. V květnu ji čeká zkouška dospělosti – maturita.

Kvůli škole vynechala i tradiční soustředění v Jeseníku. „Jsem v posledním ročníku na ekonomce a nechtěla jsem hodně zameškat,“ vysvětlila Krtičková.

Na halovou sezonu se připravuje již od podzimu. „Využíváme atletický ovál U Červených domků, posilovnu i tělocvičnu,“ řekla sympatická závodnice.

Začal díky přátelům

Krtičková začala s atletikou díky přátelům, kteří se jí už věnovali. „K výšce jsem se dostala náhodou. Na jednom z tréninků jsme zkoušeli skákat. Ze začátku mi to vůbec nešlo, ale potom jsme jeli na závody, kde jsem uspěla a skoku vysokému se začala věnovat více,“ vzpomíná na začátky Krtičková.

Talentovaná výškařka se kromě skoku vysokého věnuje i trojskoku. „S ním jsem začala teprve loni, takže patřím mezi nováčky,“ uvedla.

„Dříve jsem i běhala a byla členkou štafety 4×100 metrů. Ale postupem času jsme se rozpadly,“ prozradila talentovaná juniorka.

Loni skončila na halovém mistrovství Moravy a Slezska druhá. „Jinak pro mě loňský rok moc úspěšný nebyl. Výkony nebyly takové, jaké bych si sama představovala. Na halovém mistrovství v Praze jsem skončila šestá, na dráze zase pátá,“ sdělila Krtičková.

Usměvavá výškařka ani nemá žádný vzor. Spoléhá na vlastní píli. „Vždy chci být spokojená hlavně sama se sebou. Ovšem, kdybych skákala tolik, co Chorvatka Blanka Vlašicová, tak bych se určitě nezlobila,“ usmívá se hodonínská atletka.

V letošním roce ji čeká spousta závodů. „Sezonu jsem zahájila v Bratislavě již minulý týden. V sobotu mě čeká Mezinárodní mítink ve Vídni. Dále se zúčastním i Čejkovické laťky, chybět nebudu ani na halových mistrovstvích,“ informuje Krtičková.

Ta je mateřském oddílu spokojená. „AK Hodonín je skvělý klub. Občas se nějaké problémy vyskytnou, ale jinak vycházíme dobře a nemohu si na nic stěžovat,“ podotkla štíhlá atletka.

Mezi její tréninkové sparingpartnery patří Lukáš Lípa, Jana Myrmusová a Michal Šubín. „Jsme taková menší skupina, která se věnuje technickým disciplínám. Navíc máme úžasného trenéra Zdeňka Lípu, takže co víc si přát,“ směje se Krtičková, která bere sportovní úspěchy s nadhledem. „Sport člověk musí brát jako zábavu, jinak by ho to nebavilo. Trénuji až šestkrát týdně, takže mi atletika zabírá spoustu času. Podle dosažených výsledků uvidím, jak dlouho se jí budu věnovat. Konkurence je v atletice opravdu velká. Myslím, že jsem toho dokázala docela dost. I když věřím, že výkony budou lepší a lepší,“ uzavřela povídání Krtičková.