Omezení v souvislosti s pandemií koronaviru postihla i biketrialisty. „První týdny jsem nemohl skoro vůbec trénovat. Trial park v Kyjově byl zavřený, stejně jako posilovny, kde se pravidelně také připravuji. Alespoň jsem se udržoval v kondici běháním a na horském kole. Teď už je to lepší, ale chybí mi závody, na které jsem se po dlouhé zimě strašně těšil. Zatím se všechno ruší. V klubu jsme si nejdřív dělali legraci, že sezona začne až zářijovým mistrovstvím republiky, které má být u nás v Kyjově. Teď to vypadá, že to nebude daleko od pravdy,“ říká s nádechem smutku Ondřej Krúpčik.

Právě domácí šampionát by měl být pro kyjovské bikery jedním z vrcholů sezony. „Rád bych si vybojoval také nominaci na mistrovství světa do Španělska. V juniorech už jsem skončil, letos už budu startovat v kategorii Senior, nebo Elite,“ přibližuje Krúpčik jenž musí doma čelit velké konkurenci, které vévodí šestinásobný mistr světa Václav Kolář z Blanska. „Pro mě je skvělé, když jsme spolu na soustředění a můžu s ním trénovat. Pořád se mám od něj hodně co učit,“ přiznává kyjovský talent.

Oproti absolutní světové špičce má zatím mírný handicap, který se týká materiálového vybavení. „Náš sport je finančně náročný. Jedno závodní kolo stojí od padesáti tisíc výš. Já mám dvě a každý rok většinou jedno zničím. Nemám žádné sponzory, takže je to náročné. Nemohu si dovolit úplně ty nejkvalitnější modely. Oproti soupeřům na velkých mezinárodních akcích je moje kolo třeba o kilo a půl těžší, a to už jde znát,“ tvrdí Ondřej Krúpčik, který by chtěl v budoucnu napodobit úspěchy z juniorské kategorie i mezi muži.