První akce byla koncert pro Adama Krůzu se Sárou Zemanovou. Ti startovali ve třech kategoriích a ve všech si vytančili zlatou medaili. „V jejich věkové kategorii děti II-
-D bylo vítězství kupodivu nejtěsnější. O kategorii výše a o dvě kategorie výše pak již svým soupeřům nedali šanci a jasně zvítězili ve všech z pěti tanců," hlásil předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík.

V kategorii nováčků děti I-D se neztratily ani další tři hodonínské páry. Na své úplně první soutěže vyrazily hned tři dvojice. Nejlépe se vedlo Petru Svěrákovi a Dominice Naďové, kteří vybojovali bronz. Těsně za nimi na čtvrté příčce skončili Petr Kolařík s Emilkou Neškrabákovou. Pátí byli Matěj Ščepka s Nikol Fulytkou.

Jasné vítězství si z Vyškova odvezla i dvojice Štěpán Konečný s Veronikou Effenbergerovou, která startovala v kategorii junior II-D-LAT. „Jde o velmi talentovaný pár, který by mohl příjemně překvapit i ve vyšších výkonnostních kategoriích, protože co start, to vítězství nebo umístění na stupních vítězů. Přitom Štěpán s Veronikou zatím do soutěží zasahují poměrně zřídka a nesměle," pronesl Chovančík.

O den později se představily hodonínské páry na Břeclavské romanci 2014. I tam se dařilo Krůzovi se Zemanovou, kteří své dva starty proměnili ve dvě druhá místa. Přemožitele tentokrát našli v páru Navrátil–Chudárková z TK Fortuna Zlín, i když v obou případech jen tím nejtěsněji možným způsobem.

Konečný s Effenbergerovou brali v Břeclavi třetí místo se shodným počtem bodů jako pár na druhé příčce. „O jejich pořadí nakonec musel rozhodnout skating systém, kdy se bere větší počet lepších známek," říká Chovančík.

Bronzovou příčku si po infarktových peripetiích se soutěžním oblečením vytančili i Tomáš Koneček s Nikolou Gálikovou. V prestižní kategorii junior II-B-LAT obsadili třetí místo Filip Schwoiser s Klárou Megovou. Na šestém místě je doplnila dvojice Tomáš Hromek s Veronikou Padalíkovou.

Velmi dobře si vedly páry i v kategoriích dospělých. Nikolas Novák s Klárou Adamovou opět s přehledem vyhráli kategorii D-STT. „Kráčí tak mílovými kroky k zisku vyšší výkonnostní třídy," upozornil Chovančík. Tomáš Hájek s Terezou Baumannovou byli druzí v kategorii D-LAT. Čtvrté místo brali ještě Lukáš Semela s Katarínou Kubíčkovou. Bronz si v kategorii C-LAT vytančili Miroslav Havlát s Barborou Tomíkovou.

„Musím všechny páry za předvedené výkony pochválit. Sezona je opravdu náročná a domácí soutěže jsou téměř každý víkend. Zatím se nám ale u všech párů daří sbírat body i finále pro postup do vyšších výkonnostních tříd. Jak trenér úspěšných hobby párů Rudolf Jelínek, tak Václav Masaryk a Klára Chovančíková, trénující juniory a společně s Jelínkem i dospělé páry, budou mít k výkonům své připomínky a rady ke zlepšení, ale celkově musíme být s úrovní a dosaženými výsledky opravdu spokojeni," prohlásil předseda hodonínského tanečního klubu.

Podle Chovančíka totiž není vůbec jednoduché držet výkonnost párů a navíc ji ještě neustále zlepšovat. „Určitě přijde období, kdy dojde k určité stagnaci a možná i k propadu výkonnosti. Já však doufám, že se tak stane jen zřídka a ne na dlouhou dobu," dodal.