„Na sto procent se sebou ale spokojený nejsem, to snad ani nejde,“ říká Koštuřík Deníku.

Pro představu. Celkem ve všech mužských soutěžích letos sehrál třicet zápasů, ve kterých zvládl devětapadesát bodů. V sestavě hodonínského Očova byl jednoznačně nejproduktivnějším hráčem.

Hokejbal v Hodoníně letos slaví 35 let.
Hokejbal v Hodoníně oslaví 35 let. Hrát a vzpomínat bude osm týmů

„Až tak bodovou sezonu jsem nečekal. Měl jsem cíl pohybovat se v horních příčkách statistik, ale věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého. Přeci jenom s postupem o ligu výš přichází také větší hráčská konkurence. Nakonec se to ale povedlo, za což jsem rád,“ svěřuje se Koštuřík.

S týmem, který byl nováčkem Jihomoravské ligy, nakonec obsadil čtvrtou příčku. Zpočátku to podle lídra Očova nebylo herně zcela ideální, postupně se však Hodonín zlepšoval a stoupal tabulkou.

„Jsme skvělá parta a v důležitých zápasech se umíme opravdu semknout. To pak dokážeme porazit téměř každého,“ tvrdí Koštuřík.

Co mu pomohlo?

V souvislosti s úvodem letošního ročníku o sobě mluví kriticky. Zlom ale podle něj nastal v momentě, kdy si vyzkoušel o několik pater vyšší soutěž – Národní ligu. Ačkoliv v dresu Blanska sehrál jen pět duelů a vstřelil jednu branku, tlak na kvalitnější výkony si přenesl i do domovského celku.

„Získal jsem nemálo cenných zkušeností, ze kterých jsem pak těžil po zbytek sezony. A především jsem si uvědomil, kolik mě ještě čeká práce, pokud bych chtěl v budoucnu pomýšlet na stabilnější působení ve vyšších soutěžích,“ připouští Kryštof Koštuřík.

Hokejový trenér Tibor Janás naposledy vedl druholigový Hodonín.
Působil v KHL, vedl Znojmo, Poprad i Hodonín. Janás převzal hokejisty Ostrohu

Role tahouna mu vyhovuje. Vypráví, že se vždy snaží odehrát všechna utkání a být spoluhráčům oporou. Věří, že v následující sezoně své výkony minimálně zopakuje. Těžit by chtěl například ze spolupráce s mladším parťákem Samuelem Rozborilem, dravým křídlem svého útoku.

„Předvádí naprosto skvělé výkony a roste ve výborného hráče,“ vysekl Koštuřík poklonu.

Zatímco teď si od florbalu ještě odpočine, už v červnu ho čeká méně oblíbená letní příprava. A florbalový kolotoč se rozjede znovu.