„S vedením klubu jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ vyjádřil se k odchodu Kubina, který dříve působil i jako kouč ženského A týmu.

S Shi Dan a spol. se naposledy radoval ze zisku loňského titulu pro mistryně České republiky. Pak se přesunul k nastupujícím nadějím.

„Nejvíce budu vzpomínat asi na mládež, která byla v Hodoníně vždycky kvalitní. Taky na prostředí. Stará hala byla taková domácí, nová je zase komfortní. To si určitě zapamatuju. Ostatně jako všechno pěkné,“ říká odstoupivší trenér.

Kubina za sebou nechal výraznou stopu: podílel se na zisku čtyř titulů, vedl talentované hráče.

„Hřál mě ale vždycky spíše pocit, když z hodonínských řad vzešla nějaká reprezentantka, na které jsem měl podíl,“ pokyvuje hlavou.

Ke slibné budoucnosti má momentálně nakročeno například třináctiletá Kateřina Tomanovská. Ta se nyní připravuje na evropský šampionát, kde se v českých barvách utká s nejlepšími kadetkami Starého kontinentu.

„Budu ji sledovat i nadále, protože ve stolním tenise úplně nekončím,“ prozradil Kubina.

Kam tedy zamíří?

Těžko říct.

„Nabídky mám a zvažuji je. Všechno je ale ve stádiu, kdy se to nedá zveřejnit,“ odmítá odhalit cestičku, která ho přivede k další práci v milovaném sportu.

„U ping pongu bych chtěl určitě zůstat. Dělám ho celý život. Práce je za mnou vidět, takže si myslím, že by byla škoda, zabalit to úplně,“ je přesvědčen.

Kubinovu roli převzala Alena Vachovcová, dvojka hodonínského A týmu žen.

„Smlouvu už má od začátku roku. Od července se z ní ale stává hlavní trenérka,“ potvrdil předseda úspěšného klubu Richard Brhel.