„Na mistrovství Evropy jsem se dostal díky vítězství a zisku zlata na mistrovství ČR, kde jsem se navíc stal i absolutním vítězem, což mi právě umožnilo start na ME,“ řekl kulturista Forman. Avšak předtím než se dostal na parkety, o soutěžení vůbec nepřemýšlel. „MČR byla moje první soutěž. Do té doby jsem o závodech neuvažoval. Že jsem jel, bylo vlastně kvůli manželce Radce. Byl to dárek k narozeninám a k výročí svatby," přiznal bronzový medailista.

Po úspěchu na českém pódiu se Pavel Forman rozhodl zkusit vyšší úroveň na mistrovství světa v rumunské Bistritě. „Tam už to bylo jiné a hlavně jsem si předem nedokázal představit, jak to bude celé probíhat. Načasování, jednotlivé kroky až po vstup na pódium,“ uvedl Forman.

Že se některé věci se nedají dopředu a do puntíku naplánovat, o tom se přesvědčil i majitel kyjovského Irongymu. „Dlouhá cesta autobusem, pak dlouhé čekání na všechno. Neseděl čas startu, vlastně pokulhávala organizace vůbec a v hale byl vydýchaný vzduch,“ pokračoval sedmačtyřicetiletý bodybuilder. To všechno přispívalo k psychickému a hlavně fyzickému vypětí, které rozhodně nepřidalo na formě závodníka. „Byla to ale další a myslím že největší zkušenost, kterou jsem si odnesl, a se kterou jsem mohl dál pracovat,“ dodal Forman, který kulturistiku nepovažuje za sport, ale za životní styl.

Letošní jarní závody ale byly pro Pavla Formana jiné – byly mu velkou výzvou. Nebyl to takový stres jako v Rumunsku. „Teď ve Španělsku to bylo super. Lepší podmínky pro soutěžící, skvělé ubytování, stravování, dodržování časového harmonogramu,“ liboval si Forman. Ten byl na loňském ME v Rumunsku nespokojený s formou svých nohou. „Zaměřil jsem se na ně a snažil se je vylepšit. Myslím, že jsem vylepšil i záda, tedy alespoň to tak cítím. Ale se cvičením je to tak, že když zlepšíte jednu partii, vznikne slabina zase někde jinde. Proto si myslím, že vždycky je co zlepšovat,“ řekl Forman s bronzovou trofejí v ruce.

Teď už ale pomýšlí na zasloužený oddech. „Skončila předsoutěžní drastická dieta, takže si to trochu užiju. Grilování, motorky, vždyť konečně začíná léto. Vím ale, že pokud budu chtít znovu soutěžit, mám na čem pracovat,“ uzavírá Forman, jenž myšlenky a rozhodování o dalším soutěžení odkládá na později.