Hodoňanky tak zůstávají předposlední. „Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Nechtěli jsme soupeři darovat kůži lacino, bojovali jsme zhruba do sedmnácté minuty. Pak nastala opět krize. Zklamala mě Budayová, která vystřídala Tóthovou s tím, že mladé hráčky na rozehrávce podrží, ale nestalo se. Od toho se soupeř odpíchl a stav v klidu navyšoval,“ řekl nový trenér René Kumpán, jenž tak v prvním duelu na lavičce Hodonína musel skousnout nepříjemnou porážku.

Z vedoucí branky se radovaly hostující házenkářky. Skóre otevřela Jansová. Minutu na to však odpověděla ostrostřelkyně Patrnčiaková, která se nemýlila z rychlého protiútoku. I když hra byla zpočátku u obou družstev opatrná, byly to právě hráčky Olomouce, které od začátku gólově dominovaly.

Hodonín - Olomouc 20:38
Sestava a branky Hodonína: Vanda Nejezchlebová, Barbora Zichová – Diana Poláchová, Alžbeta Tóthová 4, Valerie Smetková 1, Petra Jadamíková 1, Andrea Jastrábová, Natálie Gärtnerová, Šárka Pospíšilová, Nikola Kalinová 2, Annamária Patrnčiaková 7/1, Hedvika Nováková, Simona Višňovská 3, Michaela Budayová, Barbora Krejčíková 2.

Nejvíce branek Olomouc: Salčáková 8, Fryčáková 5, Gajdošíková 4/1, Jansová 4/2. Růžičková 4.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváci: 170.

Domácí házenkářky se dostaly do vedení pouze jednou, a to v šesté minutě, kdy vedoucí gól vsítila Tóthová. Následně předvedla dobrý zákrok v bráně Nejezchlebová, která lapila sedmimetrový pokus Růžičkové. Ještě v šestnácté minutě se Hodoňanky držely ve hře. Vše začalo u Višňovské, která se včas vrátila do obrany, aby následně zachytila přihrávku hostů a poslala ji na rozběhlou Patrnčiakovou, jež z brejku vytěžila remízu 7:7. Avšak od tohoto okamžiku to začalo jít s domácím týmem z kopce. V pětadvacáté minutě vedly Olomoučanky již 15:9.

Nakonec poločas skončil 17:11 pro hosty. „Na posledních trénincích jsme se soustředili hlavně na obrannou a útočnou činnost, která nám v posledních utkáních dělala problémy. Na Hodonín jsme se samozřejmě řádně připravovali, zejména na útočnou fázi. S takto vysokou výhrou jsme nepočítali, ale musím říct, že dnes hráčky předvedly týmovou hru, které jsem rád,“ těšil se z výkonu svých svěřenkyň kouč Olomouce Jan Hegar.

Po obrátce jasně diktovaly tempo hry házenkářky z Olomouce, které s naprostým klidem dovedly zápas do vítězného konce, ve kterém svému soupeři z jižní Moravy utekly až na rozdíl osmnácti branek, tedy 38:20.