Byl to právě zkušený dvaatřicetiletý gólman Mogulu, kdo až do konce tradičního klání živil šance Vacenovic na medailové umístění. Hráči Kvasaca nakonec obsadili nepopulární čtvrtou příčku, když v souboji o bronz prohráli s týmem B-52 1:4.

Porážku mírnil bývalý útočník Hodonína a třetiligové Břeclavi Tomáš Pospiš. „Po náročných dvou dnech plných výborných kombinačních akcí a tvrdých soubojů, se na výkonu obou mužstev podepsala značná únava. Nakonec zápas rozhodly dva slepené góly 
v průběhu dvou minut," uvedl hrající předseda vacenovického Kvasaca Radek Procházka.

Futsalový turnaj se ve sportovní hale v Hustopečích konal již po šestnácté. Dvoudenního klání se zúčastnilo čtyřiadvacet týmů z Břeclavska, Brněnska a Třebíčska. „Na palubovce byla vidět celá řada futsalistů z ligových a divizních celků společně s hráči velkého fotbalu, ať už z domácích nebo zahraničních soutěží," řekl Procházka.

Mužstva byla rozlosována do osmi základních skupin po třech účastnících s tím, že do vyřazovacích bojů z každé skupiny postoupila dvě nejlepší družstva. „První den se hrály zápasy ve skupinách, druhý den následovalo play off," informoval Procházka.

Kvasaco hned na úvod porazilo domácí favority Avanti Savci 2:1, když se o branky Vacenovic postarali Radek Příkazský s Michalem Voříškem. Ve druhém zápase celek ze Slovácka v závěru neudržel remízový výsledek a nakonec podlehl mužstvu Biberunt Porkos 1:2. Gól Kvasaca vstřelil Jiří Prajka. „I přes porážku jsme díky lepšímu skóre postoupili z druhého místa," pravil Procházka.

V prvním nedělním utkání si vacenovický celek nejprve poradil s celkem Bosňácký bob po brankách Procházky, Grufíka a Voříška 3:0, následně zdolal i mužstvo Dream team 5:2, kdy se čtyřikrát trefil Tomáš Pospiš a jednou skóroval Prajka.

V semifinále Kvasaco narazilo celek hrající pod názvem Chleba s máslem. „Vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách a s hodně hektickým závěrem však branku nepřineslo, a tak musel o finalistovi rozhodnout tolik neoblíbený penaltový rozstřel," uvedl Procházka.

V první sérii na tři penalty měli vacenovičtí hráči mečbol, když soupeř jednou chyboval a za Kvasaco se trefili Miroslav Sladký a Michal Voříšek. Pospiš ovšem šanci nevyužil a při penaltě selhal. Rozhodnutí nakonec přinesla až devátá série. Po dvou předchozích úspěšných zásazích neuspěl Voříšek, a tak šel dál celek Chleba s máslem po výsledku 6:5 na penalty.

Přemožitelé Kvasaca nakonec celé dvoudenní klání opanovali, na vacenovické futsalisty zbyla neoblíbená čtvrtá příčka.