„Konkurence na evropských šampionátech bývá tradičně vysoká. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. S výsledkem jsem tedy určitě spokojená, i když finále mi nevyšlo úplně podle mých představ. Přesto si tohoto umístění cením, jelikož podmínky pro závod byly opravdu těžké," uvedla Pešková.

Talentovaná střelkyně odlétala na Kypr v dobrém rozpoložení. Už přípravný závod seriálu Světového poháru v italském Lonatu, kde teprve šestnáctiletá závodnice změřila své síly se světovou střeleckou ženskou elitou, naznačil, že je rodačka z Velké nad Veličkou ve skvělé formě.

Kyperská Larnaka, kde se evropský šampionát konal, připravila pro závodníky opravdu těžké podmínky. Střelcům dělal problémy hlavně silný nárazový vítr. „Celkové hodnocení je určitě pozitivní. Atmosféra i střelnice byly velmi dobré. Jedinou výhradou byl silný vítr, který všem střelcům značně ztěžoval průběh závodu," řekla Pešková.

Horňácký expres, jak fanoušci sympatickou střelkyni přezdívají, projel závodem mistrovství Evropy ve skeetu až do finále. „Jitka střílela výborně a v silné konkurenci juniorek si řekla o finálovou položku," pochválil bývalou svěřenkyni šéf hodonínského střeleckého klubu X Target Jan Tomeček.

Finále už mladé české reprezentantce úplně neselo, ale i přesto závod ukončila na skvělém pátém místě.

Střelkyně brněnské Komety ale znovu potvrdila, že se s ní musí pro boje o příští olympijské hry v Brazílii počítat. Ještě předtím ale čeká Peškovou spousta dalších důležitých závodů. „V polovině června mě čeká mezinárodní juniorský závod, který se koná v německém. Jde o jeden ze tří závodů evropského poháru juniorů. Určitě se představím i na mistrovství České republiky a několika dalších domácích závodech," nastínila svůj program známá sportovkyně.

Mistrovství Evropy ve střelbě z brokových zbraní v Larnace (Kypr):

Skeet Juniorky: 1. Firsovová (Rusko) 89 (68+21), …5. Pešková 80 (62+18), 6. Jahodová (obě ČR) 78 (62+16).