O víkendu budou bojovat o body do Českého poháru a o Velkou cenu Kyjovského Slovácka. Jezdce čeká letos šestnáctý ročník.

„Je to jedna z největších akcí v regionu. V počtu startujících i jedna z největších v Jihomoravském kraji. V jednom dnu tady pojede kolem 350 lidí, a to závodníků na špičkové úrovni. Je to jeden z nejlépe zabezpečených závodů v České republice,“ hlásí hlavní pořadatel Vladimír Hušek z CK Dacom Pharma Kyjov.

V sobotu čeká na cyklisty Kritérium Českého poháru a v neděli se pojede Velká cena Kyjovského Slovácka.

Silniční závod se bude konat na okruhu Kyjov, Žádovice, Ježov, Skalka, Labuty, Vřesovice, Dolní Moštěnice, Moravany, Kostelec, Kyjov.

Kyjově a okolí budou startovat také odchovanci kyjovského CK Dacom Pharma Jakub Kratochvíla a Jan Bárta. „Na domácí závod se vždycky těším, i když ne vždy jej mohu absolvovat,“ říká kyjovský odchovanec Jan Bárta.

Kromě těchto hvězd se mohou diváci těšit na finále žáků základních škol Kyjovska, závody žáků, kadetů, juniorů, juniorek a žen. „Přijďte se podívat na velmi sportovní boj bez dopingu mezi nejlepšími cyklisty Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska a Německa,“ láká na Memoriál Jakuba Mrnky v silniční cyklistice s mezinárodní účastí hlavní organizátor Vladimír Hušek.

Kyjovská cyklistika sází především na mládí a snaží se i nováčkům vytvořit ty nejlepší podmínky. Součástí letošního víkendu jsou i náborové závody.