„Na soupeře jsme prostě neměli,“ řekla opora Strážnice Ondřej Šebesta. Oba týmy nastoupily v důležitém zápase bez několika stabilních hráčů. Kyjovu chyběli marodi Talaš, Lochman, Macek, Kůřil, Svoboda a Bůžek. Za domácí tak musel nastoupit i trenér Kolařík. Hosté zase postrádali Koštuříka a Davida Helíska.

Hurá Team svého soupeře zaskočil i ve druhém vzájemném souboji. „První poločas neměla Strážnice šanci. Hráli jsme chytře zezadu a z brejků dávali branky,“ řekl hráč Kyjova Michal Kůřil. První půle skončila 5:0. Když na začátku druhého poločasu přidal šestý gól Malacka, rodil se ve sklářské hale další debakl. Strážnice se lae chtěla se sezonou rozloučit důstojně, využila polevdení domácích a čtyřmi góly upravila na konečných 6:4.

Strážnici nezastihla vyřazovací část v oslnivé formě. Třetí tým po základní části se s letošním ročníkem okresního přeboru loučí už ve čtvrtfinále.

Postupovou radost Kyjovu pokazily Svatobořice, které zaskočily favorita a díky lépe zvládnutému penaltovému rozstřelu postoupily v okresním poháru do semifinále.„Bylo to vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Škoda, že jsme nakonec nedokázali postoupit. Penalty už jsou tak trochu o štěstí, které se přiklonilo k soupeři,“ uvedl kapitán Kyjova Lukáš Smrčka.

Ve čtvrtfinále poháru nastoupilo za Kyjov pouze torzo. „Prostě hrál ten kdo mohl a chtěl,“ vysvětil Michal Kůřil. Vyrovnaný zápas přinesl řadu vyložených šancí. Oba brankáři se ale činili. Domácí gólman Guth nedal v prvním poločase za stavu 0:0 penaltu za faul na Hrbáčka, ve druhé půli zase neproměnil za stavu 2:2 desetimetrový kop. Zápas nakonec dospěl až k penaltovému rozstřelu. Zatímco určení hráči Svatobořic byli úspěšní, Petr Hrbáček nedokázal na gólmana soupeře vyzrát.

2. Čtvrtfinále
Hurá Team Kyjov – Futsal Strážnice 6:4 (5:0), postupuje Kyjov
Branky: 3. Bukovský, 5. Blaha, 14. Smrčka, 17. Bulva, 24. Hrbáček, 27. Malacka – 41. a 50. Gajda, 36. Šebesta, 47. Čech
Diváci: 60
Kyjov: Guth – Cahlík, Bulva, Blaha, Smrčka, Bukovský, Vacula, Kolařík, Malacka, Hrbáček.
Strážnice: Stanislav – Gajda, Čech, Radek Rusnák, Roland Rusnák, Šebesta, Janík, Dušan Helísek, Vaculík, Popelka.
Čtvrfinále okresního poháru
Kyjov – Svatobořice 3:3 (1:1), 4:5 na penalty, postupují Svatobořice
Branky: 20. Cahlík, 33. Blaha, 48. Bukovský – 24. Chlustina, 42. Bartošík, 47. Chlustina
Penaltový rostřel: proměnili Cahlík, Malacka, Blaha, Svozil, Hrbáček nedal – Bartošík, Bábíček, Chlustina, Horáček, Karský.