Za pár let se bude na letošní ročník kyjovské ligy vzpomínat hlavně díky vítězné sérii Kapacit, vyrovnaností ostatních týmů, nečekanému vítězství Moravan a kvůli napadení sudího Daniela. „Tento ročník byl velmi vyrovnaný,“ řekl hlavní organizátor oblíbené soutěže Oldřich Pintera. „Kapacit jednoznačně vyhrály základní část, neztratily ani bod, měly osm vítězství. Ostatní týmy byly velmi vyrovnané. O play off se bojovalo do posledního kola,“ připomněl Pintera.

Ten hodnotil jedenáctý ročník pozitivně. „Jsem spokojený až na výjimku. Budeme to nějak řešit. Pozvu všechny kapitány a Zýbalovi asi udělíme nějaký trest. Chápu, že zápasy jsou vyhecované, ale aby někdo napadl rozhodčího, tak to určitě ne,“ pravil Pintera, který ihned po skončení posledního zápasu potvrdil, že halová liga projde určitými změnami. „Nějaké novinky samozřejmě budou, ale zatím nedokážu říct, co to bude. Zvažujeme dva rozhodčí a chceme do ligy přenést nějaká pravidla z futsalu. Třeba, aby se po pěti faulech kopala penalta,“ pronesl Pintera.

K problémům se čelem postavili i samotní hráči. „Incident nebudu rozpitvávat. Stalo se. Každopádně věřím, že si kapitáni před dalším ročníkem sejdou a něco vymyslí,“ uvedl lídr Kapacit a jeden z nejzkušenějších hráčů ligy Miroslav Čada.

Hrubé fauly, neodpískané zákroky a neúcta k soupeři vadí hlavně Veselanům, kteří patřili k nejtechničtějším týmům soutěže. " Uvidíme co bude dál," řekl kapitán Veselského výběru Roman Grabec. Jeho tým dokonce uvažuje o návratu k futsalu. „Kluci jsou hodně rozčarovaní z toho, co se v kyjovské lize děje a jakým způsobem se tu píská. Kluci mě spíš tlačí do toho, abychom se vrátili zpátky k futsalu. Pokud se nic nezmění, tak určitě hrát v Kyjově nebudeme,“ vzkázal Grabec.

Ostatní týmy o odchodu z ligy neuvažují. Pro výraznou úpravu pravidel jsou ale všichni.