Nepříjemný incident, který vrhá temný stín na celou soutěž, se stal před zraky asi deseti osob. Zýbal byl za protesty a urážky hlavního rozhodčího za stavu 3:2 vyloučen. Zbytek utkání sledoval na lavičce náhradníků. Zloba v něm zůstala až do konce utkání. Zýbal a další spoluhráči cítili křivdu. Kukům vopáleným se nelíbilo přehlížení faulů ani změněné verdikty. Útočník Vracova po utkání nedokázal ukočírovat emoce a sáhl na rozhodčího. „Takové věci by se neměli stávat, ale třeba se teď někteří lidé zamyslí,“ uvedl brankář Kuků a Zýbalův spoluhráč Tomáš Macek.

Jeho tým proti Kapacitám prohrával již 0:3. Macka postupně překonali Paták, Vajdík a Eliáš. Posledně jmenovaný pak vyrobil hrubku v rozehrávce, čehož Bátora dokázal využít. I po změně stran byl v kyjovské hale k viděný rušný, dramatický a mimořádně bojovný zápas. Kuky vrátil do zápasu lovčický bombarďák Polcr. Čada sice vrátil favoritovi dvoubrankový náskok, ale Vacula dvěma góly srovnal. Na pátý gól Čady ještě dokázal Radek Kundrata odpovědět, ale poslední slovo měly Skoronice. Pyclík přesnou ranou překonal Macka a zajistil svému týmu postup do finále.

„Byl to můj gól. Střela se určitě dala chytat. Kluci ho ale neměli nechat střílet z takové pozice. Je to škoda,“ řekl Macek. „Jinak utkání mělo úroveň. Byl to dobrý zápas. V závěru jsme měli i více ze hry, ale soupeř byl šťastnější. Kapacity o moc lepší nebyly,“ pokračoval.

Macka vyřazení mrzelo. „Zklamání to je. Kdybychom prohráli o deset gólů, tak by to bylo lepší. Zničili nás individuální chyby,“ pronesl záskok za gólmana Kůřila.

Kapacity jsou letos k neporažení. Skoronice vyhrály i desátý zápas. „Bylo to nádherné utkání. Divákům se muselo líbit. Hrálo se nahoru dolů. V závěru jsme byli o něco šťastnější,“ uvedl lídr Kapacit Miroslav Čada, který ocenil výkon šestice bzeneckých fotbalistů. „Musím jim poděkovat. Za šest hodin odehráli tři zápasy. Podali heroický výkon,“ pronesl Čada.

Kapacity narazí ve finále po třech letech na Zweigltrebe. „Tak si to zopakujeme. I když Moravany jsou velmi překvapivý soupeř. Čekali jsme Veselí. Na finále se těšíme,“ pravil Čada.

Zweigltrebe v cestě do finále porazilo Beastie Boys a Veselský výběr. Moravany přitom v semifinále prohrávaly na začátku druhé půle už 0:4. Zweigltrebe se ale zvedly, daly dva šťastné góly a v závěru už na palubovce kralovaly. „Něchtěli jsme prodloužení. Rozhodující branku dal oslavenec Bronislav Otruba, který se celý den trápil a posledních deseti minutách si s ním soupeř nevěděl rady,“ řekl kapitán Moravan Jaroslav Holeček. „Před turnajem jsem říkla, že když budeme kompletní, tak můžeme porazit kohokoliv,“ doplnil.

Holečkova slova se v semifinále naplnila. Zweigletrebe si po třech letech znovu zahrají finále. „Náším cílem byl postup do čtvrtfinále. Pro nás je finále až moc,“ usmíval se Holeček.

Veselané tak titul neobhájí. Grabec a spol. měli v sobotu problémy už ve čtvrtfinále, Parmu udolali až po prodloužení. Zatímco proti pořadatelskému týmu dokázalo Veselí dvoubrankové manko umazat, proto Moravanům přišlo o čtyřgólový náskok i postup do finále, které je na programu v sobotu.

Kyjovká halová liga 11. ročník
Čtvrtfinále: Kapacity – Admira 9:2 (Eliáš 3, Paták 3, Kasala 3, Čada – nehlášeno)
Veselský výběr – Parma 6:3 po prodloužení (Šebesta 3, A. Grabec, Nekarda, Matuška – Šťastný 2, Hudeček)
Beastie Boys – Zweigltrebe 2:4 (Kuchař, Tichý – Ingr 2, Novák, Selucký)
Kuci vopálený – Ocelit 4:2 (nehlášeno – Koch, Pekárek)
Semifinále: Veselský výběr – Zweigltrebe 4:5 (Nekarda, A. Grabec, Němeček, Šebesta – Otruba 2, Tychtl 2, Ingr)
Kapacity – Kuci vopálený 6:5 (Čada 2, Paták, Vajdík, Eliáš, Pyclík – Vacula 2, Bátora, Polcr, Kundrata)