Děvčata pochází z Lovčic a znají se od malička, jsou vlastnicemi. Navštěvují i stejnou školu. Do mažoretek chodí obě už šestým rokem. V Poreči porazily se svým vystoupením dvacítku týmů. „Nejtěžší je nervozita. Mívám hroznou trému. Pomáhá mi myslet na to, že jsem v tělocvičně a je se mnou paní trenérka a já si jenom tak trénuji u hudby. Nebo také že jsem doma v pokoji a vůbec nevnímám porotu," popsala Simona.

Ta navíc bodovala i v kategorii sólových vystoupení, odkud přivezla bronz. Příprava ale pro ni byla náročná. Třikrát týdně trénovala a ještě po večerech si pohyby zkoušela u sebe v pokoji.

Pro mažoretky je důležité i vybavení. Kromě kostýmu a správné obuvi je to hlavně hůlka. Ta bývá železná s gumovými konci. „Její délka závisí na výšce mažoretky," řekla Zuzana. Ta slavila úspěch i na letošním maďarském mistrovství Evropy. S kamarádkami se bavila, že by jednou mohly založit vlastní skupinu.

Na třetím místě chorvatského klání skončila také kyjovská miniformace kadetek Mušketýrky. Příští mistrovství světa se koná za dva roky v jihoafrickém Kapském městě.

Kyjovské mažoretky slavily úspěch na chorvatském mistrovství světa.Zdroj: Dejna Kyjov