Zweigeltrebe se v posledních čtyřech letech probojovalo pokaždé do finále. 

Dvakrát se radoval soupeř, v roce 2011 a teď v sobotu se radoval ze zisku trofeje a finanční prémie tým, který má v názvu moštovou odrůdu révy vinné.

Holeček a spol. si letos zvolili nejtěžší cestu za titulem. Ve čtvrtfinále narazilo Zweigeltrebe na nepříjemný Ocelit, v semifinále pak vyzvalo suverénní vítěze základní části a ve finále si to rozdalo s přemožitelem Kapacit.

V sobotu, těsně před devatenáctou hodinou a po závěrečném hvizdu sudého Rottera, se však mohli borci ve světle modrých dresech začít radovat.

„Základní část nám sice nevyšla podle představ, protože všichni ze silné čtyřky nás těsně porazili, ale v rozhodujících zápasech se to otočilo a poctivým výkonem jsme si došli k zaslouženému titulu," uvedl kapitán Zweigeltrebe Jaroslav Holeček.

Jeho tým po většinu času ve finále vedl. I když Beastie Boys dokázali zásluhou Jana Žandovského srovnat v úvodu střetnutí na 1:1, tahali ve zbytku utkání za kratší konec.

„Byl to těžký zápas, protože semifinále nám vzalo dost sil. Měli jsme těžké nohy, ale i přesto jsme byli po celý zápas lepší. Sice jsme vedli pouze o gól, nebo o dva, ale měli jsme spoustu šancí a zápas měli rozhodnout dříve," pronesl Holeček.

Finále ovšem nenabídlo tak atraktivní podívanou, jakým bylo třeba úvodní semifinále. „Finále bylo trochu znehodnoceno tím, že jsme všichni měli zápas v nohách," řekl Holeček, který souhlasí s myšlenkou organizátorů vrátit se k předchozímu modelu a hrát semifinále a finále v jiný den. „Myslím si, že to tak bude lepší," míní Holeček.

Zweigeltrebe opravdu sebral duel s Kuky Vopálenými spoustu sil.

„Potvrdilo se pravidlo, že Kyjovskou ligu nikdo nevyhrál, aniž by utrpěl porážku. Letos na to dojeli Kuci, kteří hráli v základní skupině asi nejlepší fotbal. Troufnu si říct, že v semifinále jsme byli lepší," pronesl Holeček.

Ten obdržel od pořadatelů kromě dvou pohárů a sady medailí také osm tisíc korun. Letošní vítězové zamířili i s penězi do jedné z kyjovských restaurací, kde titul pořádně oslavili.

„Pravidelně chodíme na kulturák, ale jelikož lámeme nového sponzora, tak jsme udělali změnu a šli do IP Restaurantu," prozradil Holeček, který však neplánoval všechny peníze utratit.

„Je nás hodně, ale jelikož jdou někteří kluci na ples, uvažujeme, že v létě uděláme nějakou akci," řekl známý fotbalista.

Slavit šli ale i poražení finalisté. „Kdyby nám před začátkem turnaje někdo řekl, že skončíme druzí, tak bychom byli spokojení. Teď jsme zklamaní, ale nemáme se za co stydět," prohlásil nejlepší gólman turnaje Michal Gebhart. Hráč Zemasu Hovorany podal v brance opravdu vynikající výkon. Hlavně díky němu dokráčeli Beastie Boys až do finále. „S Kapacitami jsme podali snad nejlepší výkon v ročníku. Ve finále už jsme neměli potřebné štěstí," uvedl Gebhart.

Ten zastínil ostatní brankářské kolegy. Mladý fotbalista na rozdíl od Výstupa, Cahlíka nebo Vinci hraje ve velkém fotbale v poli. „V hale ale nejradši chytám, protože jsou tady malé branky a mám dobrý postřeh," řekl Gebhart, který hraje v Hovoranech předstopera.

Do branky se v Kyjovské lize dostal náhodou. „Vůbec jsem chytat neměl. Kluci byli domluvení s Danem Hlavinkou. Ten ale onemocněl mononukleózou, a tak jsem to vzal za něj," culil se Gebhart.

Sošku obdržel i Lukáš Možíš. Útočník Moravan se stal s třiceti brankami nejlepším střelcem Kyjovské halové ligy.

Kyjovská halová liga 2013/2014 

Finále: Beastie Boys – Zweigeltrebe 3:5 (1:2), Jan Žandovský, Václav Matula, Jaroslav Válek – Jaroslav Holeček 2, Tomáš Kundrata 2, Bronislav Otruba.

O 3. místo: Kuci Vopálený – Kapacity 11:6 (4:1), Ondřej Zýbal 6, Radek Kundrata 2, Roman Hála, Tomáš Bátora, Michal Huška – Adam Paták 3, Lukáš Vajdík, Pavel Tichý, Tomáš Čada

O 5. místo: Nový Svět – Ocelit 5:4, Robin Dobeš 2, Marek Dobeš, Zbyněk Schiel, Lukáš Farmačka – Jan Hučko 2, Robert Chlustina, Zbyněk Toman.

Semifinále: Kuci Vopálený – Zweigeltrebe 2:4, Radek Kundrata, Michal Huška – Bronislav Otruba, Jiří Otruba, Jaroslav Holeček, Lukáš Možíš. Kapacity – Beastie Boys 3:7, Adam Paták, Tomáš Čada, Petr Eliáš – Filip Gebhart 2, Václav Matula 2, Dominik Kuchař, Jaroslav Válek, Marek Žandovský.

Konečné pořadí: 1. Zweigeltrebe. 2. Beastie Boys, 3. Kuci Vopálený, 4. Kapacity, 5. Nový Svět, 6. Ocelit, 7. Old Dogs, 8. Brumovice, 9. Lužice.

Nejlepší střelec: Lukáš Možíš (Zweigeltrebe) – 30 branek

Nejlepší brankář: Michal Gebhart (Beastie Boys).