Cennou trofej, putovní pohár, sadu triček i finanční prémii deset tisíc korun tradičnímu účastníkovi soutěže vystřílel útočník Lukáš Možíš, který se popáté v řadě stal nejlepším kanonýrem turnaje. Autor třiatřiceti branek zazářil i v rozhodujícím duelu, když se na triumfu Zweigeltrebe podílel čtyřmi góly.

„Týmový úspěch je pro mě mnohem důležitější," prohlásil skromně obávaný halový sniper.

Rodák z Vřesovic zastínil ve finále i Ondřeje Zýbala, kterému ke koruně krále střelců nestačil ani hattrick. „Nijak osobně jsem to nebral. Chtěli jsme vyhrát jako tým, na trofej pro nejlepšího střelce jsem nepomýšlel," řekl v klidu útočník Osvětiman.

Zweigeltrebe patřil již samotný úvod. Tým složený z hráčů Moravan, Vlkoše či Ratíškovic poslal do vedení Jiří Otruba, který po individuální akci z levé strany zaskočil gólmana Vincu, jenž byl následně krátký i proti tečované střele Lukáše Koplíka.

Borci ve světle modrých dresech byli v úvodní čtvrthodině neskutečně produktivní. Ve 13. minutě zvyšoval Tomáš Kundrata už na 3:0. Pak sice Radek Kundrata na druhé straně snížil, ale Zweigeltrebe dál trestalo chyby protivníka.

Možíš nejprve vstřelil svůj jubilejní třicátý gól v letošním ročníku Kyjovské halové ligy a následně nadvakrát překonal nešťastného Vincu.

Kuci Vopálený měli rovněž šance i střely, ale hra do plné obrany jim neseděla. Navíc defenziva protivníka většinu pokusů hráčů v černých dresech zblokovala, několikrát se vyznamenal i výtečný brankář Guth. „Gólman Zweigeltrebe chytal výborně. Nechali jsme ho vyniknout," ocenil výkon soupeře Zýbal.

Byl to právě známý okresní kanonýr, kdo ve 32. minutě proměnil pokutový kop a oživil šance vítěze základní části na celkový triumf. Kuci Vopálený soupeře zmáčkli, ale v koncovce neměli štěstí. Zýbal střílel do tyče i břevna, ale za pozorného Gutha míč nepropasíroval. „I kdyby hráli do půlnoci, tak je neporazí," trefně komentoval dění na palubovce vacenovický kouč Petr Bezouška, který si finále nenechal ujít.

Zweigeltrebe pozorně bránilo, vyráželo k rychlým kontrům a nekompromisně trestalo zaváhání protivníka. Ve 34. minutě Možíš završil hattrick.

Pak se nejlepší střelce prosadil znovu a bylo to již 7:2. Oslavy alespoň na chvíli oddálili Radek Kundrata se Zýbalem, Zweigeltrebe už ale luxusní náskok nepustilo. Další úder zasadil soupeři dorážející Vrba. Závěrečná branka Zýbala už pouze zmírnila smutek poražených.

„Zklamání je veliké. Samozřejmě jsme chtěli turnaj taky vyhrát. Na druhé straně kdyby nám někdo na začátku řekl, že budeme ve finále, tak budeme rádi a vezmeme to všemi deseti.

S odstupem času finálovou účast vyhodnotíme jako úspěch," míní Zýbal, kterého štval hlavně jednoznačný vývoj střetnutí. „Prohráli jsme lehce, ale rozdíl mezi týmy tak veliký nebyl. Byli jsme Zweigeltrebe rovnocenným partnerem," byl přesvědčený Zýbal. „Bohužel jsme po našich chybách obdrželi poměrně hloupé branky a sami jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance," přidal bývalý hráč Vracova či Kyjova.

Měl pravdu., Hráči Zweigeltrebe opravdu uštědřili sokovi lekci z produktivity. „Vyhráli jsme zaslouženě. Utkání jsme po výborném začátku měli pod kontrolou. Nerozhodily nás ani branky soupeře. Pořád jsme vedli o tři a více gólů, žádný obrat jsme nedopustili a dobrou taktickou hrou dokráčeli až k poháru," pronesl kapitán vítězů Jaroslav Holeček.

Ten opět po dvou letech vybral správný tým a zvolil účinnou taktiku. „Hráli jsme zezadu, dobře bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Vpředu máme Možíše, který i ve finále potvrdil pozici nejlepšího střelce. Sedmý gól byl úplně nádherný," uvedl Holeček.

Finálové klání zhlédly tři stovky diváků. Zaplněná sklárenská hala se dobře bavila. Utkání se obešlo bez tvrdých zákroků i zákeřných faulů, sudí Jonáš žádné problémy neměl. Fanoušci ocenili pohledné akce i spoustu branek. „S hráči soupeře se známe, jsme kamarádi, takže nebyl důvod se kopat. Byl to dobrý zápas," řekl Holeček.

Hráči Zweigeltrebe zapili třetí triumf ve Skoronicích. Do hospody spoluhráče Petra Hrbáčka se přesunuli přímo ze sklárenské haly. „Oslavy budou velké," správně tušil Holeček, který hodnotil letošní ročník pozitivně. „Nové týmy přinesly kvalitu i vyrovnanost," pravil.

Hlavní organizátor neodměnil pouze nejlepší týmy, ale i jednotlivce. Nejužitečnějšími hráči se stali Tomáš Macek s Radomírem Víškem. „Je to první cena, kterou jsem v kariéře dostal," usmíval se bývalý ligový obránce po převzetí trofeje od sponzora turnaje Jiřího Moravce.

Nejlepším brankářem se stala opora Flamenga Marek Vrba.

JM Sport liga 2015/2016

Finále: Kuci Vopálený – Zweigeltrebe 5:8 (1:5)

Branky: 32. z penalty, 52. a 53. Ondřej Zýbal, 18. a 50. Radek Kundrata – 19., 28., 34. a 49. Lukáš Možíš, 5. Jiří Otruba, 9. Lukáš Koplík, 13. Tomáš Kundrata, 53. Lukáš Vrba

Rozhodčí: Jonáš

Diváci: 300

O 3. místo: Flamengo – Kapacity 4:3 (1:2), Michael Hubr 2, Rostislav Gajdoš, Petr Posolda

Martin Riedl, Tomáš Zůbek, Radomír Víšek

Nejlepší střelec: Lukáš Možíš (Zweigeltrebe) – 33 branek

Nejlepší brankář: Marek Vrba (Flamengo)

Nejužitečnější hráči (cena sponzora): Tomáš Macek (Kuci Vopálený), Radomír Víšek (Kapacity)

Více článků a ohlasy z Kyjovské halové ligy najdete v úterním vydání Týdeníku Slovácko.