Vedení slováckého klubu ovšem nezapomíná ani další mládežnická družstva. „Kluci z minipřípravky a přípravky hrají svoji soutěž opět turnajovou formou. Novinkou pro letošní ročník je zapojení slovenského celku Zohor. Přínos vidíme nejen po stránce sportovní, ale i mezilidské," říká trenér HBK Kyjov Martin Vaculík.

Mladší a starší žáci hrají mistrovství České republiky. „Mladší žáci se teprve v soutěži rozkoukávají, zato starší kluci mohou pomýšlet na mety nejvyšší," prohlásil Vaculík. Kyjovské naděje svoji soutěž odehrají na severu Moravy a mají velkou šanci probojovat se do závěrečných bojů o titul mistra republiky.

Ve své první sezoně se představí starší dorostenci. Stejně jako v předcházejících ročnících i letos bude slovácký celek hrát nejvyšší extraligovou soutěž. „Starší dorostenci opět přivedou do Kyjova hokejbalovou špičku z celé České republiky," říká Vaculík.

Tým vedený trenérem Pavlem Šedíkem na podzim v domácím prostředí vyzve Třinec, Karvinou, Pardubice, Pardubice-Svítkov a Poličku. „Jestli se našim dorostencům povede stejný husarský kousek jako v předchozím ročníku, kdy se probojovali mezi osm nejlepších týmů republiky, budeme jenom rádi," uvedl Vaculík.

Muži Kyjova zase chtějí v okresní lize navázat na loňský úspěch, kdy se probojovali až do finále, ve kterém svedli vyrovnaný souboj s vítězem soutěže, mužstvem TJ Gladiators Hodonín. Vedení klubu ovšem nezajímají pouze kolektivní výsledky, ale i výkony jednotlivců. Talentovaný útočník Matěj Fraňo byl uvolněn na střídavý start do Sudoměřic. „Věříme, že v extraligovém týmu předvede to nejlepší a bude platným členem zkušeného mužstva," doufá Vaculík. Také v reprezentaci České republiky má kyjovský oddíl hned několik zastoupení. Kromě zmiňovaného Fraňa je v kádru reprezentační osmnáctky také Aleš Kmenta, v kategorii U16 patří k elitním hráčům Tomáš Pichler s Lukášem Tomanem.

Starší žáky do čtrnácti let čeká první reprezentační kemp v říjnu. Na sraz je nominováno hned pět kyjovských odchovanců. „Příští rok se konají mistrovství světa výše uvedených věkových kategorií a my klukům přejeme, aby se probojovali do anglického Sheffieldu, který šampionát hostí," prohlásil Vaculík. Ten zve všechny fanoušky do ochozů městského stadionu na domácí zápasy.