Těmický box slaví další úspěchy. Domácí boxeři totiž během víkendové druhé ligy mužů a mládeže ani jendou neprohráli. Ba co víc, Adam Kyjovský vyřídil Tótha během několika sekund!

„Dneska ( v neděli – pozn. red.) to bylo hodně rychlé, včera to bylo mnohem těžší. Podle úderů jsem ale vycítil, že se mě soupeř bojí. I proto bylo dnešní vítězství jedno z těch nejjednodušších,“ řekl krátce po zápase Kyjovský.

Mistr republiky si v sobotu poradil s brněnským Mizulášem. „Za vítězství jsem rád,“ uvedl Kyjovský.

Talentovaný závodník již navíc sbírá zkušenosti v první lize.

Celkem bylo v těmické Sokolovně k vidění dvaačtyřicet zápasů. „V sobotu bylo sedmadvacet zápasů, v neděli patnáct duelů, Takže bylo z čeho vybírat. Navíc přijela spousta oddílů, takže jsme spokojení,“ řekl domácí trenér Josef Píštěk.

Tomu udělali největší radost vlastní svěřenci, kteří v domácím prostředí ostudu rozhodně neudělali. Kromě Kyjovského se z výhry radovali i Václav Macháček, který si poradil se Seabatovem, a Vasický. Ten pro změnu zvládl duel Kuběnou.

Macháček se z výhry radoval i v neděli. Na body porazil Ferdinanta Mika. „Po sobotních zápasech byla na našich boxerech patrná únava. Kluci byli vyčerpaní a podle toho si přizpůsobovali také taktiku. Kyjovský vycítil slabost a vyplatilo se to. Václav Macháček měl těžkého soupeře, nakonec na body vyhrál i on,“ sdělil Píštěk.

Ten vede těmické boxery společně s Daliborem Klobáskou. A podle posledních výsledku je patrné, že tvrdá dřina se náročným trenérům vyplácí. „Neustále se pečlivě připravujeme. Na kluky máme poměrně dost velké nároky. Z každého jejich vítězství máme velkou radost,“ dodal Píštěk.

V Těmicích se prezentovali i boxeři ze Svatobořic. Oba své zápasy ale prohráli. Chvátal nestačil na Knížeteho a Kobliha prohrál s jihlavským Judkem. Nutno dodat, že oba okresní boxeři doplatili na těžký los.