V kategorii nejlepších žáků a žákyň do patnácti let triumfovaly běžkyně Natálie Kolajová, biketrialista Michal Kůřil a cyklista Pavel Gruber. Cenu pro nejlepší kyjovské dorostence obdrželi tenistka Petra Horáková a basketbalisté Rostislav Ingr s Michalem Jedovnickým. „Je to pro mě velká část,“ pronesla Natálie Kolajová. Sympatickou sportovkyni na vyhlášení doprovázeli rodiče.

Nejlepšími týmy byly zvoleny mladí basketbalisté, družstvo cyklistů a fotbalová přípravka.

Uznání za zásluhy pro rozvoj sportu v Kyjově získali basketbaloví trenéři Robert Sivák s Danou Mezihorákovou a kouč atletiky Josef Pazourek. „Přeji si, ať sport v Kyjově vzkvétá a všechno je super,“ řekla na pódiu oceněná Dana Mezihoráková, která všem oddílům popřála více financí. „Na svoji činnost potřebujeme trošičku peněz. Město něco dalo, ale sponzoři bohužel nejsou,“ uvedla Mezihoráková, která zastává funkci předsedkyně sportovní komise. „Všechny sportovce by jistě potěšilo, kdybych teď prohlásil, že rozpočet města je neomezený a studnice je bezedná a můžeme z ní čerpat částky, o jakých se nám ani nesnilo. Bohužel nejsme na vyhlášení nejlepšího vtipu. Klaním se však před všemi, kteří sportu obětují veškerý svůj volný čas a energii. Děkuji všem, mládeži i dospělým,“ pronesl kyjovský místostarosta Antonín Kuchař.

Oceněni byli i organizátoři čtyř nejlepších sportovních akcí loňského roku. Kromě Vladimíra Huška, který dokonale zvládl zorganizovat Mistrovství České republiky a Slovenské republiky v silniční cyklistice, byli odměněni i pořadatelé mezinárodního basketbalového turnaje TUBANAK, biketrialového závodu O Kyjovský pohár a významného šachového klání družstev mladších žáků.

Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Kyjova za rok 2010 se uskutečnilo v kyjovském kině Panorama ve středu. V doprovodném programu vystoupily dívky gymnastického aerobiku při TJ Sokol Kyjov a zpěvačka Sue Sapárová, která postoupila v oblíbené televizní soutěži Česko Slovensko má talent až do semifinále.

Parádní exhibicí se blýskl Jakub Nečesánek. Člen slováckého letecko-modelářského klubu Kyjov představil divákům speciální letadlo, které se několik minut vznášelo nad hlavami úspěšných sportovců a pozvaných hostů.

Slavnostním odpolednem provázela redaktorka televize Slovácka Veronika Hollerová. Mezi hosty nechyběli zástupci města, hodonínský místopředseda Roman Sedlačík, předseda okresního sdružení ČSVT Miroslav Běťák nebo bývalý volejbalista Martin Hroch.

Blokař Martin Hroch okusil slavná léta v Odolené Vodě, dělal kapitána české reprezentace, jedenáct let věnoval Francii a zbytek kariéry strávil v Brně přiblížil finanční podmínky ve Francii a České republice. „Sportovní hravost je všude stejná. Velký rozdíl je ale v podmínkám. Ve francouzských klubech tvoří sedmdesát procent rozpočtu peníze od města, v Česku je to přesně obráceně,“ řekl bývalý kouč Brna, který pracuje pro Českou televizi jako spolukomentátor. „Na tribuně je to napínavé, ale s hřištěm se to nevyrovná,“ dodal Hroch.

Sportovec města Kyjova 2010

Nejlepší žáci a žákyně do patnácti let: Natálie Kolajová (atletika, AK Kyjov), Michal Kůřil (biketrial, Biketrial Kyjov), Pavel Gruber (cyklistika, CK Sokol Dacom Pharma Kyjov)

Nejlepší dorostenci do devatenácti let: Petra Horáková (tenis, TCP Kyjov), Rostislav Ingr, Michal Jedovnický (oba basketbal, Jiskra Kyjov)

Nejlepší družstvo: Jiskra Kyjov U18 (basketbal), FC Kyjov 1919 přípravka (fotbal), žáci CK Sokol Dacom Pharma Kyjov (cyklistika)

Nejlepší sportovní akce: O Kyjovský pohár (Biketrial Kyjov), TUBANAK 2010 (Jiskra Kyjov), Mistrovství České republiky a Slovenské republiky v silniční cyklistice (Dacom Pharma Kyjov), Mistrovství České republiky družstev mladších žáků v šachu (Šachy Kyjov)

Uznání za zásluhy pro rozvoj sportu v Kyjově: Josef Pazourek (trenér, AK Kyjov), Robert Sivák (trenér Jiskra Kyjov), Dana Mezihoráková (trenérka, Jiskra Kyjov)