Mladý jihomoravský jezdec by se co nevidět mohl ocitnout v klasa třídě Elite, neboť svými výkony na sebe v dobrém poukazuje už od začátku soutěže, nicméně prozatím žádný z kyjovských jezdců nemá v této kategorii dresové zastoupení. „Určitě bych se chtěl dostat do skupiny Elite, ale konkurence je veliká a já doufám, že se mi bude dařit, tak jako doposud a jednou startovat v elitní skupině budu,“ věří Krúpčik.


Úspěšný člen kyjovského klubu by se tak mohl přidat k Tadeáši Křížovi, jenž jezdí za hodonínský oddíl Mladost a nahradil tak zkušeného kolegou Davida Herku. Mistr světa totiž po změně zaměstnání i bydliště momentálně nezávodí.


V šestém závodě mistrovství republiky na sebe upozornila také Iva Antlová. Šikovná kyjovská jezdkyně získala v domácím prostředí zlato. Dobře se před vlastním publikem ukázal i mladičký František Andrle. Ten ve skupině poussin získal stříbrnou medaili.


Talentovaný Andrle nedávno jel i na mistrovství světa, kde skončil na čtvrtém místě. „Účast byla dobrá, přišlo i hodně nováčků, kteří startovali poprvé za oddíl Kyjova, a zrovna si také zkusili, co závodění a samotný biketrial obnáší,“ uvedl vedoucí pořádajícího oddílu Biketrial Kyjov Pavel Kůřil.


Před a v samotném závodě naštěstí nepršelo, avšak trať byla z předchozího dne kluzká, neboť déšťskrápěl překážky a okolí téměř celý týden a trať tak neměla možnost vyschnout. „Bylo to náročné, trať klouzala, ale zvládli jsme to bez problémů, na tento závod jsme se poctivě připravovali, hlavně i proto, že byl před domácím obecenstvem a na domácí půdě. Jediné, co nám nepřálo v přípravě bylo deštivé počasí,“ říká Kůřil.


Známý biketrialový funkcionář je spokojený nejen s organizací závodu, ale hlavně s výsledky a výkonu svých svěřenců.
Kůřil věří, že kyjovští jezdci výbornou formu potvrdí také v dalších závodech. Nejbližší se koná v Březové u Sokolova. Roční šampionát vyvrcholí 11. listopadu v Brně.

Lucie Bydžovská