Vypjatá série skončila 2:3 na utkání. Do dalších bojů postupuje celek z Hané. Pro slovácký tým letošní sezona skončila.

Série se za vyrovnaného stavu 2:2 vrátila na Hanou. Kyjovští basketbaloví kadeti zajížděli na rozhodující páté utkání do Kroměříže, kde utkali s domácí Slavií. „Oba kluby se dohodli na přesunu utkání z původního termínu na jednatřicátý březen, aby postupující měl více času na přípravu pro další boje,“ vysvětlil zástupce kyjovského klubu Miloslav Machalínek. „Všechny ostatní série již byly ukončeny, čekalo se tak na posledního účastníka finále,“ doplnil.

Páté rozhodující utkání se odehrálo před zaplněnou kroměřížskou halou. Od první minuty se hrál v bouřlivém prostředí oboustranně útočný a rychlý basketbal, když se pěkné basketbalové akce střídaly s urputným bojem.

Kyjovští chlapci do první části vstoupili důrazněji, hostům se dařila kombinace i střelba. „Domácí tým náš tlak eliminoval jen za cenu osobních chyb a oddechových časů. Bohužel kvůli dvouminutovému výpadku na konci první čtvrtiny a několika neproměněným stoprocentním šancím jsme domácím dovolili se znovu dostat do hry a stáhnout náš náskok na přijatelných sedm bodů,“ uvedl Machalínek.

Ve druhé části se obraz hry úplně změnil. Kyjov doplatil na značný výpadek ve střelbě, čehož domácí využili a dokázali několika přesnými zásahy otočit vývoj zápasu.

Kyjovští kadeti přestali kombinovat a individuální akce nepřinášely úspěch. Spíše naopak. „Úplnou katastrofu jsme odvrátili jen zlepšených závěrem první půle, kterou jsme nakonec prohráli rozdíl sedmi branek. Bohužel náš neslaný, nemastný výkon pokračoval i ve třetí čtvrtině hry, kdy se domácím podařilo odskočit ještě o několik bodů a před závěrečnou částí byl stav 44:54 v náš neprospěch,“ pronesl Machalínek.

V poslední části se rozhořel v pokračující bouřlivé atmosféře urputný boj o šanci na zvrat. Hráči Kyjova si konečně vzpomněli na agresivní obranu, která je proslavila v předchozích utkáních série a pomalu začali soupeřův náskok stahovat.

Hosté ale poslední dvě minuty utkání nezvládly. Kroměříž si v hektickém závěru , nenechala vítězství ani postup vzít a nakonec za bouřlivých diváckých ovací slavila výhru v poměru 71:63 po čtvrtinách 18:25, 40:33 a 54:44.

„Pro kyjovské kadeti prohrou v Kroměříži tak letošní sezona skončila. „Na celkové hodnocení je ještě brzy. Ale kluci svými výkony v celostátní lize určitě nezklamali a ukázali, že se v Kyjově hraje dobrý mládežnický basketbal,“ pravil Machalínek, který nezapomněl pochválit ani kyjovské příznivce. „Jsme rádi, že do Kroměříže zavítali v hojném počtu. Mezi domácími příznivci se neztratili, určitě se nenechali zahanbit. Všem jím patři poděkování za podporu nejen v tomto utkání ale v celé sezoně,“ řekl Machalínek.