Nejlepším borcem hodonínské výpravy se jednoznačně stal příslušník věkové kategorie mladších žáků, Ladislav Letocha, který si ve váze do osmdesáti kilo vybojoval titul Mistr ČR. Letocha zvládl i náročný finálový souboj s volnostylařským specialistou Černohlávkem.

„Utkání bylo dlouho vyrovnané a bez bodů. Zápasilo se však ve vysokém tempu. Čtyřiadvacet vteřin před koncem druhé periody Letocha tvrdě vypasoval svého v předklonu zápasícího soupeře, poté naznačil strh, po jehož zablokování provedl svazovaný záhlavák a zvítězil na lopatky,“ řekl trenér Hodonína Jiří Baják. V souboji trenérských rad lépe uspěl Letochův trenér, Eduard Oláh.

Tato krásná souhra mezi trenérem a jeho svěřencem způsobila také to, že se Ladislav Letocha zapsal mezi těch pár borců, kterým se podařil získat pověstný zápasnický double, tedy získat mistrovský titul v obou zápasnických stylech. Mezi hrdými účastníky slavnostního nástupu finalistů, při kterém jsou představování dva nejlepší v každé váhové kategorii, byli kromě Letochy ještě Alexandr Harca, a kadeti Jakub Marhefka a Martin Hakala. Trojlístku jmenovaných bohužel finálový souboj nevyšel, a tak se museli smířit pouze s titulem Vicemistr ČR.

„Oddílovou sbírku cenných kovů pak doplnili o bronzovou medaili Martin Hvorecký a kadet Adam Kolaja,“ dodal Baják, která chce za sebe i za klub poděkovat svým zápasníkům za vzornou reprezentaci klubu. Trenér Baják by zároveň chtěl pozvat všechny nadšence zápasu na Velkou cenu Hodonína, která se uskuteční za účasti deseti evropských států 24. března od 10.30 v městské sportovní hale Teza.