Od té doby sledoval výkony a výsledky veselského týmu z tribuny. O dění v klubu měl však Zerzáň vždy velký přehled. Velezkušený kouč hráčky dobře zná, proto se vedení slováckého celku dlouho nerozmýšlelo a bývalého trenéra oslovilo.

I když Zerzáň nad nabídkou veselských funkcionářů dlouho váhal, nakonec se rozhodl mladému týmu v těžkých chvílích pomoct. „Jde však pouze o výpomoc v nouzi, kdy nám reálně hrozí i možnost sestupu. Jak nám potvrdil, Veselí je jeho srdeční záležitost," uvedl manažer HC Veselí nad Moravou Miloš Körösi.

Ten přiznal, že jednání se známým odborníkem bylo nesmírně náročné. „Náš klub prožívá jednu z nejtěžších sezon. Přitom na začátku vše vypadalo velmi slibně. Rezignace trenéra čtyři zápasy před koncem řádné části soutěže je však událost, která nás opět zasáhla. Proto jsem velmi rád, že se nám podařilo Jirku Zerzáně přesvědčit. Také jsem mu velmi vděčný za jeho přislíbenou pomoc, i když vím, že za dané situace to pro něj nebylo vůbec jednoduché," prohlásil Körösi.

Česká ženská házená a Jiří Zerzáň, to je nerozdělitelné spojení. K házené se nestárnoucí odborník dostal, když se jako kluk chtěl podívat na zápas v Uherském Hradišti.

Místo placení vstupného přišel druhý den na trénink. Jeho trenérská kariéra začala v šedesátých letech minulého století a natáhla se přes čtyři dekády, během nichž odhodlaný trenér působil třikrát u národního týmu.

S reprezentací Československa dobyl páté místo na olympijských hrách v roce 1988, ale hlavně získal stříbro na mistrovství světa 1986. Dvakrát se probojoval přes těžké kvalifikace na evropský šampionát . V letech 1994 a 2002 získal s týmem osmé místo.

Domácí tituly slavil se Zlínem, třikrát v řadě se Slavií a s trenérskou kariérou se loučil další trofejí ve Veselí nad Moravou. Úspěchy měl i ve slovinské Lublani, titul rovněž získal s Krymem.

Trenér Zerzáň poprvé předstoupí před hráčky na úterním tréninku.