V Tarnobrzegu čeká hodonínské stolní tenistky těžký úkol, i když domácí duel proti obhájci prvenství zvládly se ctí a prohrály jen těsně 2:3. „Soupeř doma nejspíš nastoupí v kompletním složení, a to je opravdu veliká síla. Bude to hodně těžké, ale samozřejmě neskládáme zbraně předem,“ poznamenal Jaroslav Mikeska, jenž se pokusí favorita zaskočit například tím, že k utkání nominoval Australanku korejského původu Min Hyung Jee, která v Hodoníně nenastoupila. Vedle ní by měly hrát také Ukrajinka Solomiya Brateyková a Polka Natalia Partyková. Ta startovala o víkendu na evropském turnaji Top16, kde prohrála v osmifinále s pozdější vítězkou Němkou Soljaovou.

Hodonínští Drtiči.
Drtiči poprvé v sezoně podlehli Kopřivnici. Zůstávají však čtvrtí

Velkou akcí pro celý hodonínský region je první turnaj seriálu ITTF Junior Circuit v tomto roce. Na Czech Junior & Cadet Open do Hodonína je přihlášeno více než 250 mladých hráčů a hráček z 34 zemí. Pochopitelně největší zastoupení bude mít Česká republika. Nominace čítá celkem pětatřicet jmen. „Náš oddíl nemá možnost nominovat hráče navíc. Nastoupí pouze ti, kteří jsou v reprezentačních výběrech – tedy kadet Štěpán Brhel a juniorka Linda Záděrová. Náš region bude zastupovat také alší kadet Jindřich Morávek z Jiskry Strážnice,“ doplnil Mikeska.

Turnaj se hraje ve dnech 12. – 16. února. Úvodní dva dny jsou na programu individuální soutěže juniorů a juniorek, pak následují soutěže družstev, do nichž už zasáhnou také kadeti a kadetky. O víkendu turnaj uzavřou individuální soutěže kadetů a kadetek.