Na turnaji, který je pořádán tenisovým klubem TCP Kyjov pod záštitou okresního tenisového svazu Hodonín, se v sobotu sešlo třináct hráčů. Většina tradičních účastníkům využila dobrých sněhových podmínek ve vysokohorských střediscích. Několik hráčů zase do boje o cenné body nepustila chřipka či nachlazení,“ uvedl organizátor ligy rekreantů Pavel Štěpánek.

„Mezi třináctkou hráčů jsme mohli přivítat dva nováčky. Jiří Blahynka se již v minulosti turnaje zúčastnil, ale svoji premiéru na turnajích zažil Ladislav Fránek, který mezi hráče přinesl především vynikající atmosféru, když kolegy čekající na utkání bavil svými neopakovatelnými historkami z dovolené,“ doplnil.

Hráči byli rozlosování do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovali do čtvrtfinále dva nejlepší a hráči na třetím a čtvrtém místě šli do bojů o umístění. Neoblíbené třinácté místo obsadil v Ladislav Fránek, který nedokázal ani jednou zvítězit. Dvanáctý skončil Jiří Šikuta, který v bojích o umístění svedl dva dlouhé a vyrovnané souboje, které ovšem nedokázal proměnit ve vítězství. Jedenáctý byl Radek Veselý, desátá příčka patřila Lukášovi Kollerovi. Vynikající devátou pozici si vybojoval Jakub Dohnálek, který skvěle odehrál zápasy o umístění a poprvé na turnaji se mu podařilo zvítězit dvakrát za sebou. Osmý Ivan Hála statečně bojoval nejen se soupeři, ale hlavně s poraněnou rukou.

Sedmé místo obsadil Bohdan Válka, šestý skončil Michal Judas, který v posledním roce rovněž laboruje se zraněním ruky. Sobotní výsledek odpovídá jeho momentální tenisové výkonnosti.

Aleš Mokruša skončil byl podruhé v řadě zastaven těsně před nejlepší čtyřkou. Do finále se neprobojovali ani čtvrtý Vladimír Dufek s třetím Radkem Ševčíkem.

Poslední turnaj před závěrečným masters se uskuteční 12. března.