„S jistou nadsázkou by se dalo říct, že jsme si v jinak vyrovnaném utkání vybrali nováčkovskou daň,“ říká předseda SK NH Veselí nad Moravou Milan Maxera.

Přivítat první ligu přišla na sokolovnu řada bývalých vynikajících hráčů. Nechyběl František Všetula, Miroslav Smetka, Josef Šimek, Jaroslav Malík, Ladislav Tomšej, Radim Kotásek a desítky dalších žen a mužů, kteří psali veselskou házenkářskou historii. Podpořit národní házenkáře dorazili také zástupci jiných sportů - legendární fotbalový brankář Jaroslav Miklenda či handballová reprezentantka Jarmila Majíčková-Kočí.

Vedení jihomoravského klubu se před letošní sezonou podařilo rozšířit kádr. Z Moravské Slavie Brno získali na hostování obránce Marka Hudečka a Jaroslava Flodera a útočníka s prvoligovými zkušenostmi Martina Šafáře. Další obránce přišel na hostování z týmu vicemistra Dioss Nýřany. Petr Borecký se může pochlubit i v národní házené ceněným individuálním titulem Mistr národní házené. Veselané posílili také post brankáře, na hostování přišel Miroslav Divina z Drakenu Brno. Z Chropyně do Veselí přestoupil obránce Michal Kuchařík.

Ani posily ale Veselanům k prvním bodům v nejvyšší soutěži nepomohly. „Začátek utkání byl z naší strany lehce nervózní. Vstup do utkání nebyl optimální,“ přiznává Maxera.

Domácí tým se však rychle otřepal a hlavně díky zásluhou dobré hry útočné řady si v první půli vybudoval dvoubrankový náskok, který si udržoval po většinu úvodní části. Soupeř ale ke konci poločasu zlepšil svoji hru, dohnal ztrátu a výsledek otočil na poločasových 11:12.

Do druhého poločasu výrazně promluvila bouřka, která změnila ráz hry. „Útočné akce se zjednodušily, ale na kvalitě hry se počasí nepodepsalo,“ tvrdí Maxera.

Národní házenkáři Veselí nad Moravou se po změně stran snažili ztrátu dohnat, nicméně výbornou hru útočných řad nepodpořila obrana, která dostávala laciné góly. Nejblíže ke zvratu byli domácí ve 28. minutě, kdy Rokytnice vedla pouze o jednu branku.

Hosté si ale taktickou hrou těsný náskok pohlídali a domů si odvezli všechny body. „Je to škoda. Měli jsme na to, abychom uhráli ještě lepší výsledek a třeba získali nějaký bod. Zápas rozhodly maličkosti. Soupeř byl šťastnější,“ dodal Maxera.

Národní házená, 1. liga -

SK NH Veselí nad Moravou – TJ Sokol Rokytnice 22:24 (11:12)

Sestava Veselí: Pejša (Divina) - Václavík, Vaďura, Matuška, Hudeček – Fišer (4), Malovaný (4), Provazník, Fojtík (8), Šafář (6), Hanák.