„Je to takové zpestření a pro všechny příležitost zkusit si i ostatní disciplíny, nejen tu svoji specializaci. Letos vyšlo skvěle počasí a bylo téměř na plavky. Trochu mě mrzí, že někteří závodníci jsou zranění a nemohli se závodu zúčastnit," uvedl hlavní organizátor akce Lukáš Lípa, který v pětiboji ovládl loňské vítězství.

I když to byl poslední závod letošního roku, padaly v něm i rekordy. O ustanovení rekordu stadionu v klasickém pětiboji, který zahrnoval dálku, oštěp, závod na dvě stě metrů, disk a běh na patnáct set metrů, se v kategorii postarala žen Jana Myrmusová.

Ta v součtu pěti disciplín získala celkem 1641 bodů. Ve vrhačském trojboji, kam patří koule, oštěp a disk, ustanovil součtem 1033 bodů v kategorii juniorů rekord Dominik Kubalák. V mužské kategorii do dvaadvaceti let kraloval Slovák Peter Vaculka, který získal 1096 bodů.

V hlavní mužské kategorii vylepšil rekord Norberta Tuši z loňského roku Martin Hošek, který sebral v sektorech celkem 1697 bodů.

Hošek se také stal celkový vítězem trojboje. Na druhém místě součtem 1348 bodů skončil dálkař Lukáš Lípa, třetí místo obsadil Peter Vaculka. Jiří Šikula byl čtvrtý, Jiří Vinklárek obsadil pátou příčku, Pavel Šíma skončil šestý a Michal Zlámal se musel spokojit se sedmým místem.

V kategorii žen zvítězila se ziskem 1467 bodů Jana Myrmusová. O druhé místo se dvě závodnice stejným součtem bodů. Shodně 1192 bodů nasbíraly domácí závodnice Lenka Küchlerová a Zuzana Haunoldová.

Za zmínku stojí i výkon dorostence Filipa Sasínka. Ten na závěr sezony cítil formu, a tak se s trenérem rozhodli běžet dva kilometry překážek. Že to byl výborný tah, se ukázalo v cíli, kdy se časomíra zastavila na skvělém čase 6:00,75 minuty.

Tento čas znamená nejrychlejší čas letošní sezony v kategorii dorostenců a na loňském mistrovství světa této věkové kategorie by tento čas stačil na skvělé jedenácté místo.

„Filip mi v cíli říkal, že závod chtěl i vzdát, ale hnali jsme ho kupředu, jak to jen šlo. Trenér Slezák měl výborně rozvržené mezičasy na tento čas a sedlo to přesně. Přispělo k tomu také skvělé počasí, které nám opravdu na závodění vyšlo," zhodnotil Sasínkův běh Lípa mladší. Čas mladého českého reprezentanta znamenal také rekord stadionu a okresní rekord v kategorii dorostu. Okresním rekordem byl také výkon Jany Myrmusové v pětiboji, Marka Mikesky ve vrhačském trojboji dorostu (1470 bodů) a Dominika Kubaláka v téže disciplíně v kategorii juniorů.