Závěrečný závod plaveckého seriálu se v sobotu uskutečnil na východě Čech. Jeho součástí také bylo vyhlášení vítěze Českého poháru pro rok 2015 v kategorii žactva. Lucie Zubalíková se představila v Mělicích na tříkilometrové tra­ti.

Na start, který byl v pravé poledne, se celkem postavilo dvaadevadesát závodníků všech kategorií. Za slušného počasí, kdy teplota vody byla 22,5 stupně a vzduchu 23 stupňů, se závodilo na přehledném kilometrovém okruhu. „Hromadný start přinesl pěknou bitvu. Každý plavec si chtěl najít výhodné postavení do závodu," uvedla zástupkyně hodonínského klubu Jaroslava Zubalíková, která počínání své dcery a ostatních plavců sledovala ze břehu.

Po pěti stech metrech se však startovní pole roztrhalo a na čele se vytvořila skupinka sedmi mužů, kterou vedl účastník mistrovství světa Matěj Kozubek. Druhá skupinka, která plavala se stometrovou ztrátou, byla složena ze čtyř starších žáků. Mezi nimi byli i budoucí vítězové Českého poháru. Za touto skupinkou se držela Zubalíková. „Lucka plavala celý závod o samotě, takže se musela spolehnout jen sama na sebe," řekla maminka šikovné závodnice.

Výhodou úspěšné členky slováckého oddílu byl fakt, že si plavala svým tempem. „V čele závodu se v podstatě nic neměnilo, a jak se závod rozjel, tak i plavci na předních místech doplavali," řekla Zubalíková starší. Její dcera nakonec zvládla tříkilometrovou trať za 40:51 minuty. Svým výkonem si upevnila vítězství v Českém poháru dálkového plavání před druhou Barbarou Lengsfeldovou z Bruntálu a třetí Vendulou Novákovou z Kolína.