Magic Krystal to na Vacenovice umějí. Nováček okresního přeboru zdolal Kvasaco v mistrovské soutěži i v poháru. I když o body kvůli neoprávněnému startu Michala Bízy nakonec přišel, negativní stopy to na novém týmu nezanechalo. Hodonínský celek potvrdil nárůst formy i v odvetě, kterou sice nevyhrál, ale konečná remíza mužstvu vedené kapitánem Michalem Bimkou v pohodě stačila.

„Klukům pořád tvrdím, že se do Evropy dostaneme pouze přes pohár, přes ligovou soutěž už to asi nedáme," vtipkoval po pátečním duelu útočník Magic Krystals Jakub Bábíček. „Uvidíme ale, jak nakonec v obou soutěžích dopadneme. Postup bych vyměnil za body v přeboru," vrátil se na vážnou notu známý ratíškovický střelec.

Bábíček i s dalšími spoluhráči moc dobře věděl, že jim k postupu do finálového klání stačí i porážka o dvě branky. „Trenér nám zdůraznil, ať to nepodceníme a hrajeme vzadu poctivě. Začali jsme dobře, pak jsme ale dvakrát propadli a zbytečně inkasovali," řekl Bábíček.

Byl to právě mladý forvard, kdo ve 4. minutě překonal gólmana Jaštíka a otevřel účet pohárového zápasu. Kvasaco ovšem dokázalo výsledek ještě do přestávky otočit. Nejprve vyrovnal Jiří Sladký a obrat před půlí dokonal veterán Kordula

Šanci Vacenovic na postup oživil ve 34. minutě Vidurek. Kvasaco mohlo ve zbytku utkání přidat další branky, ale pozorný brankář Doležal již neinkasoval. Magic Krystals navíc dokázali v hektickém závěru dvakrát udeřit. Klid do vlastních řad vnesly slepené góly Bízy.

Kvasaco mohlo nakonec vyhrát, ale gólman Jaštík desetimetrový kop nařízený po šestém faulu za stavu 3:3 neproměnil, když vůbec netrefil Doležalovu branku.

„Byl to vyrovnaný zápas. Šance měly oba týmy. My jsme se dokonce dostali do dvoubrankového trháku. Za stavu 3:1 to vypadalo nadějně. Bohužel jsme v závěru udělali dvě individuální chyby a bylo po nadějích. I přes další tutovky jsme se už nedokázali prosadit, což nakonec rozhodlo," zhodnotil zajímavý duel předseda Kvasaca Vacenovice Radek Procházka.

Ten moc dobře věděl, že smazat třígólové manko z prvního utkání bude nesmírně obtížné. „Vždycky je těžké dohánět takovou ztrátu. Hlavně jsme se ale nechtěli před sobotním mistrovským zápasem zranit," řekl Procházka.

Hráči Magic Krystal litovali hlavně nevyužitých příležitostí. „Byli jsme málo produktivní. Z mnoha šancí jsme dali pouze tři branky. Na druhé straně Vacenovice hrály dobře a v prvním poločase potrestaly naše zaváhání v obraně," uvedl Bábíček. „Pak jsme se trápili, ale nakonec manko dotáhli," přidal.

Zatímco v okresním přeboru se nováček hlavně výsledkově souží, pohárové utkání mu vyšly. „Nám sedí každý soupeř, ale neproměňujeme šance, což nás nakonec vždycky mrzí," dodal Bábíček.

Okresní pohár, odveta 1. kola –

Kvasaco Vacenovice – Magic Krystal Hodonín 3:3 (2:1), první zápas: 3:6 (2:3), postupuje Magic Krystals.

Branky: 10. Jiří Sladký, 23. Miroslav Kordula, 32. Michal Vidurek – 40. a 43. Michal Bíza, 4. Jakub Bábíček

Rozhodčí: Bušek, Daniel.

Diváci: 50

Vacenovice: Jaštík – M. Sladký, Vidurek, Jakubíček, J. Sladký, Gasnárek, R. Příkazský, P. Grufík, Kordula.

Magic Krystals: Doležal – Salajka, R. Parobek, J. Zima, Březina, Bíza, Kupčík, Bimka, Bábíček, A. Parobek.

Další výsledky 1. kola: Dukla Hodonín – Oranjes Dubňany 3:2 (3:2) a 4:4 (2:1), postupuje Dukla.

FK New Stars Hodonín – Knights Veselí nad Moravou 3:2 (1:2), odveta se bude teprve hrát.