Zápasem se bude ovšem zabývat předseda Okresní futsalové asociace Hodonín Miroslav Bartyzal. Hlavní organizátor halové soutěže totiž musí prošetřit námitku Vacenovic. Těm se nelíbil fakt, že v domácí sestavě se objevil Michal Bíza. Záložník divizních Mutěnic totiž nebyl uvedený v zápise o utkání ani na potvrzené soupisce. Hráč s číslem sedm na zádech se přitom podílel na výhře Magic Krystals dvěma brankami. „Něco jsme dopletli, tak nevím, jak to nakonec dopadne," uvedl po utkání kouč hodonínského týmu Karel Salay.

Jeho tým by kontumace mrzela. Vzhledem k tomu, že se futsalové předpisy nedodržují třeba jako ve fotbale, zřejmě zůstane výsledek ponechán a oddíl dostane pouze finanční pokutu.

Nováček soutěže si ale výhru jednoznačně zasloužil. Magic Krystals byli totiž herně lepší a v koncovce navíc mnohem produktivnější. Zato Vacenovice se opět po týdnu dopustily několika hrubých chyb, které protivník dokázal potrestat. „Spokojení samozřejmě nejsme, protože jsme znovu prohráli. Po dobrém začátku nám to nějak nejde," řekl hráč Kvasaca Lukáš Koplík.

Vacenovice načal v 9. minutě Igor Petrák. Hodonínští futsalisté byli i nadále nebezpečnější. Kapitán Kmínek orazítkoval levou tyč.

Klíčové chvíle zápasu přišly už v závěru prvního poločasu. Nejprve mohlo Kvasaco vyrovnat, ale Koplík desetimetrový trestný kop nařízený po šestém faulu soupeře neproměnil. Záložník Mutěnic mířil nad. „Určený jsem nebyl. Měl jít kopat kapitán Sladký, ale bál se toho. Já jsem si taky moc nevěřil, a proto to taky tak dopadlo," ušklíbl se jeden ze smolařů střetnutí.

Vzápětí dostali stejnou možnost i domácí. Bábíček byl přesnější než kamarád z Ratíškovic a přesnou přízemní ranou k pravé tyči nedal brankáři Jaštíkovi žádnou šanci.

Kvasaco po obrátce přidalo. Blízko gólu byli Mírovský s Koplíkem, ale Aleš Parobek svůj tým skvěle podržel.

Zatímco brankář Magic Krystals chvílemi čaroval, Jaštík své spoluhráče tolik nepodržel. Vacenovický gólman si slabší chvíli vybral hlavně ve 32. minutě, kdy ho zaskočil Bíza. „Gól jsem ani neviděl. Náš brankář si nepohlídal první tyč. To se stává," podržel parťáka Koplík.

Naději Kvasaca na zvrat oživil kapitán Sladký. Domácí ale hráli s chutí. Na 4:1 zvyšoval Salajka. Vacenovicím se ještě jednou podařilo snížit, když Sladkého přihrávku usměrnil do sítě důrazný Voříšek.

Ten to v závěru zkusil se svými spoluhráči bez brankáře. Power-play ale Kvasacu vůbec nevyšla. Ve 49. minutě z dálky trefil odkrytou branku Bíza, na konečných 6:2 upravil pár vteřin před koncem Bábíček.

Magic Krystal tak oplatili Vacenovicím nepříjemnou porážku 1:8 z úvodu letošní sezony. „Jsme spokojení hlavně s výsledkem. I hra už začíná být podle našich představ. Na klucích je vidět i zlepšení," uvedl Salay, který v minulých sezonách vedl Euroromu. Letos pomáhá nováčkovi soutěže. „Skládáme mužstvo za pochodu. Někteří kluci futsal nikdy nehráli, proto v tom máme takové zmatky," řekl Salay.

I když mají výsledky Magic Krystals vzestupnou tendenci, hráči ani kouč přehnané ambice nemají. „Chceme dát dohromady konkurenceschopný tým. Letos se pokusíme hlavně překvapit," pronesl Salay.

Prvního protivníka už hodonínský mančaft zaskočil. „Nastoupil proti nám úplně jiný tým než v prvním vzájemném zápase. V prvním kole nehráli Kuba Bábíček, Petrák a další kluci. Teď už se posílili a určitě pozlobí i další týmy," upozorňuje Koplík.

V čele okresního přeboru jsou stále Oranjes Dubňan, kteří ve šlágru šestého kola přehráli Veselí nad Moravou 5:3. Souboj dvou hodonínských týmů patřil Dukle. Ta zdolala New Stars 5:2 a díky lepšímu skóre se dostala před svého sobotního soupeře. Další kolo je na programu zase o víkendu.

Magic Krystals Hodonín – Kvasaco Vacenovice 6:2 (2:0)

Branky: 25. a 50. Jakub Bábíček, 32. a 49. Michal Bíza, 9. Igor Petrák, 41. Lukáš Salajka – 35. Miroslav Sladký, 47. Michal Voříšek. Rozhodčí: Bušek, I. Zima. Diváci: 70.

Magic Krystals: A. Parobek – Kmínek, Salajka, Petrák, Bábíček, Bíza, J. Zima, R. Parobek, Kořínek, Vacenovský.

Vacenovice: Jaštík – Mírovský, L. Koplík, P. Grufík, M. Sladký, Vidurek, M. Voříšek, Jakubíček, R. Příkazský.

Další výsledky 6. kola: FK New Stars Hodonín – FK Dukla Hodonín 2:5 (2:3), 1.FTD Oranjes Dubňany – Knights Veselí nad Moravou 5:3 (2:2).