Veselí inkasovalo proti Olomouci třiadvacet branek, tedy o deset méně, než v zápase s Mostem. I Písku se před dvěma týdny na Slovácku střelecky dařilo lépe, Brittermu dal jednatřicet gólů. „Dostala jsem méně branek, protože Zora nedisponuje takovými střelkyněmi, které umí dát gól z dálky, jako Most nebo Písek,“ řekla Černá.

Moravské dervy Veselí vyšlo. Olomouc neměla proti rozjetému Brittermu žádnou šanci. „Každý zápas je jiný, ale mohu říct, že zápasy s Pískem a Mostem byly určitě těžší. Oba týmy mají lepší spojky, střelkyně,“ pravila Černá.

Čtyřiačtyřicetiletá brankářka zápas proti svému bývalému klubu příliš neprožívala. „Bylo to derby a to je vždycky trošku jiné. Ale jinak jsem utkání s Olomoucí nijak výjimečně nebrala,“ řekla Černá, která Hanačky hlavně v prvním poločase deptala skvělými zákroky. I díky velmi dobrému výkonu Černé neměly Veselanky s Olomoucí příliš velké problémy. Britterm si v poslední desetiminutovce první půle vytvořil šestigólový náskok, který si udržoval až do konce utkání. „Věděli jsme, že v obraně musíme hrát jedna na jednu. Dobře jsme bránili, zavřeli brankoviště. Soupeř se pak proti kompaktní obraně těžko prosazoval,“ věděla Černá.

Bývalou hráčku Zlína, Mét nebo německého Lützellindenu trápily Hanačky hlavně při sedmimetrových hodech. „Docela mě to mrzelo, protože jsem přesně věděla, kam to budou střílet. Několikrát mi to míč jenom tečl ruku,“ řekla Černá.

Inkasované branky však nemusely dlouholetou reprezentantku mrzet. Veselí doma zakončilo domácí minisérii tří zápasů vítěztsvím. V posledních pěti zápasech panenky vždy bodovaly naplno, v interligové tabulce se už posunuly na třetí příčku. „Splnili jsme si takový malý cíl. Chtěli jsme všechny tři domácí zápasy vyhrát, což se nám povedlo. Teď začíná další část,“ pronesla Černá.

Nyní čeká slovácký celek cesta na Slovensko. V sobotu se Veselanky představí v Šaľe, kde vyzvou domácí Duslo. „Bude to těžký zápas, ale v Šaľe určitě jde bodovat. Nám se protí ní daří. Navíc teď máme dobrou vlnu, jsme dobře naladěné. Tak to zkusíme potvrdit i tam,“ uvedla Černá.