Šestatřicetiletá stolní tenistka se velice rychle sžila s novým kolektivem, většinu spoluhráček totiž dobře zná. „Je to tady opravdu super. Máme výbornou partu, v celém klubu vládne přátelská atmosféra," popisuje první dojmy z hodonínského působení Štrbíková.

Populární Blecha, jak známou hráčku kamarádi, spoluhráčky i fanoušci oslovují, se zná především s Kateřinou Pěnkavovou a Lenkou Harabaszovou.

Do kádru úřadujících českých mistryň však dobře zapadají i šikovná děvčata Veronika Kmeťová s Anežkou Ilčíkovou.

Na vše dohlíží trenérka Alena Vachovcová, která se Štrbíkovou působila před pár lety v české reprezentaci. „Nikdo to tady nehrotí, že bych cítila nějaký přehnaný tlak, což je hodně příjemné zjištění," uvedla nová opora slováckého celku, která si nestěžuje ani na hodně nabitý program.

Jihomoravanky hrají extraligu, Superligu i Pohár ETTU. Zatím si vedou skvěle, když ještě neokusily hořkost porážky. „Už toho máme dost odehraného a ještě jsme neprohrály. Čeho si nejvíce cením kromě posledního utkání s Istanbulem je superligové vítězství 6:4 nad maďarským Szekszardem. To byl hodně těžký zápas. Jinak samozřejmě válíme i extraligu, kde to máme pod kontrolou," pronesla Renáta Štrbíková.

Ta moc dobře ví, proč do Hodonína přišla. „Je mi jasné, co se ode mne očekává. Mám být lídrem družstva, zatím jím jsem. Prohrála jsem pouze jednou, a to ještě zápas, ve kterém jsem vedla 2:0 a 9:3. Zatím jsem velice spokojená," říká.

Ruce si zatím mnou i představitelé hodonínského klubu. Devítinásobný mistr postoupil v Poháru ETTU přes turecký BBSK Istanbul do čtvrtého kola této druhé nejvýznamnější pohárové soutěže v Evropě.

Pro Štrbíkovou to však nebyla první zkušenost s tureckým stolním tenisem.

Ještě v dresu polského Ternobrzegu sehrála v Lize mistryň několik zápasů s mistrem Turecka Fenerbahce Istanbul. „To byl ale jiný level. Byla tam Číňanka, desítka na světě, Viktoria Pavlovičová dvacátá hráčka světa a k nim ještě Irene Ivancanová. Prostě co hráčka, to pojem," prohlásila Štrbíková. „Tady v Hodoníně jsem navíc ve zcela jiné pozici. V Tarnobrzegu jsem hrála na trojce a bylo dobré, když jsem nějaký ten bodík uhrála. Bylo tam hodně silné družstvo, přesto jsme v Lize mistryň proti Fenerbahce neměly šanci. Teď hrajeme s Hodonínem Pohár ETTU a to je soutěž tak akorát. Zkušenosti z Ligy mistryň mně hrají do karet. Přece jen jsem dost těžkých zápasů odehrála a to mi teď hodně pomáhá," přidala.

Letošní ročník je nabitý významnými akcemi. Vrcholem bude olympiáda v brazilském Riu de Janeiru. „Olympijská sezona je vždy hodně náročná. Kromě olympiády je mistrovství světa družstev v Kuala Lumpuru, evropský šampionát v Budapešti, ale ze všeho nejdříve bude evropská olympijská kvalifikace," připomíná.

Právě kvůli velkému vytížení si Štrbíková návrat domů pochvaluje. „Z tohoto pohledu je dobré, že tady v Hodoníně šetřím hodně času. Z domova jsem tu za dvě hodiny, což je paráda," dodala.

Autor: FRANTIŠEK ZÁLEWSKÝ

Pohár ETTU: Hodonín vyzve Novi Sad

Stolní tenistky Hodonína znají jméno soupeře pro čtvrté kolo Poháru ETTU. Úřadující české mistryně nakonec v boji o postup do čtvrtfinále prestižní evropské soutěže vyzvou srbský Novi Sad, který si poradil s rumunským týmem ACS Dumbravita. Utkání se uskuteční v Mart aréně, protože Hodonín je v rankingu pro Pohár ETTU druhým nejvýše nasazeným týmem. „V každém případě chceme ještě minimálně jedno kolo projít a zahrát si čtvrtfinále. To je náš cíl," říká Renáta Štrbíková. Atraktivní utkání je však na programu až v prosinci. Nyní čeká Jihomoravanky superligový duel v maďarském Szekszardu. „Bude to zápas o první místo ve skupině. I tohle těžké utkání chceme vyhrát, ať jsme první a jdeme do play-off z co nejvýhodnější pozice," pronesla zkušená česká reprezentantka.

České mistryně vyhrály v superlize i čtvrtý letošní duel

Stolní tenistky Hodonína dosáhly v ženské Superlize na čtvrté vítězství v řadě. Úřadující české šampionky tentokrát excelovaly v Maďarsku, kde porazily favorizovaný Szekszard AC 6:2. Na rozdíl od prvního utkání těchto celků chyběla v sestavě slováckého celku Lenka Harabaszová, která má zdravotní problémy. I bez ní však české stolní tenistky účastníka Ligy mistryň přehrály, dokonce větším rozdílem než při prvním měření sil v Hodoníně. Renáta Štrbíková ani Kateřina Pěnkavová neprohrály jediný zápas, obě navíc získaly cenný skalp mistryně Evropy z roku 2013 Švédky Li Fen. Ta je ve světovém žebříčku na čtyřiačtyřicátém místě. „Holky musím pochválit. Podaly úžasný výkon a zaslouženě zvítězily," uvedl předseda SKST Mart Hodonín Richard Brhel. Jihomoravanky skončily ve skupině bez ztráty bodu první, Szekszard AC byl druhý a na tým LZeasy-therm Linec-Froschberg zbyla poslední třetí příčka.

Superliga žen ve stolním tenise –

6. kolo skupiny A: Szekszard AC – SKST Mart Hodonín 2:6

Zápasy: Lovasová, Dora Madaraszová – Pěnkavová, Štrbíková 0:3 (-7,–9,–6), Lovasová – Pěnkavová 0:3 (-9,–3,–8), LI Fen – Kmeťová 3:0 (3,4,5), YU Yang – Štrbíková 1:3 (-10,9,–8,–4), LI Fen – Pěnkavová 1:3 (-9,–5,6,–9), Lovasová – Štrbíková 0:3 (-6,–8,–4), YU Yang – Kmeťová 3:0 (5,8,3), LI Fen – Štrbíková 2:3 (7,8,–9,–7,–11).

Konečné pořadí ve skupině A: 1. SKST Mart Hodonín (4 0 0 – 12 bodů), 2. Szekszard AC (2 0 2 – 8 bodů), 3. LZeasy-therm Linec-Froschberg (0 0 0 4 – 4 body).