GOC – German Open Championships 2015 hostil v polovině srpna Stuttgart. Na jednom z největších turnajů ve sportovním tanci se ve dvaatřiceti kategoriích představilo více než čtyři a půl tisíce párů. „Téměř devět tisíc tanečníků na pět dnů obsadilo Scharrenu, kde se odehrávaly ty nejzajímavější a nejprestižnější souboje především v hlavním Beethovenově sále," uvedl předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík.

V kategorii Rising Stars Latin reprezentovali Českou republiku, město Hodonín a klub TK Classic Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou, kteří si v neskutečné konkurenci 249 párů vytančili parádní třicáté místo.

„Kvalita tam byla opravdu obrovská. Za dva dny, kdy soutěž probíhala, bylo nesmírně těžké se prosadit do závěrečné osmačtyřicítky. Tam už to byla opravdu bitva o každičký bod od třinácti porotců," prohlásil Chovančík.

Podle něj hodně záleželo na rozlosování do jednotlivých skupin a aktuální formě. „O postupu mezi nejlepších čtyřiadvacet párů opravdu rozhodoval třeba i jen jediný bod," upozornil Chovančík.

Známé hodonínské dvojici ve vyrovnaném startovním poli scházely k vytouženému postupu nakonec dva body.

Další start si Masaryk s Chovančíkovou naplánovali na začátek září, kdy se představili na World Open Prague. V hlavní kategorii latina se prezentovalo čtyřiadevadesát párů z dvaceti zemí. „O vítězství přijelo bojovat i devět dvojic z první světové padesátky a téměř kompletní česká špička," řekl Chovančík.

Úspěšní členové TK Classic při SVČ Hodonín po celou dobu soutěže drželi krok s těmi nejlepšími a právem se probojovali až do závěrečné čtyřiadvacítky. „Celkové patnácté místo je tak dalším výrazným výsledkem tohoto hodonínského páru v rámci série světového okruhu," prohlásil předseda jihomoravského oddílu.

Dance Camp Latin

Již tento víkend se Masaryk s Chovančíkovou představí na Slovak Open Championship 2015, kde budou opět startovat v kategorii World Open Latin. „Velké množství závodníků se k našim východním sousedům přesouvá přímo z Prahy. Další kvalitní páry míří do Bratislavy z Ukrajiny, Běloruska, Litvy, Maďarska nebo Itálie," informoval Chovančík. Velkým lákadlem pro fanoušky je pak pátý pár světového žebříčku Marius-Andrei Balan s Khrystynou Moshenskou startující za Německo.

Na konci letních prázdnin se Masaryk s Chovančíkovou věnovali i svým svěřencům. Na Dance Camp Latin 2015 – SVČ Hodonín se na podzimní část sezony připravovaly i páry z Kroměříže, Zlína, Brna a Hlučína. „Kemp byl zaměřený zejména na zlepšení techniky jednotlivých tanců, zvýšení fyzické zdatnosti a doladění tanečních sestav," říká Chovančík.

Ten byl s konečným výsledkem velmi spokojený. „U všech párů došlo k výraznému pokroku," těšilo známého funkcionáře. „Jak tuto skutečnost dokážou naše dvojice zužitkovat v tanečních soutěžích, se ukáže již v nejbližší době. Já mám celkově z kempu velmi dobrý pocit. A to i z toho důvodu, že zájem o trénink s našimi trenéry mají i páry z velkých klubů, jako je Starlet Brno nebo Fortuna Zlín," přidal.

V těchto dnech navíc probíhá nábor do hodonínského tanečního klubu. „Moc rádi mezi námi přivítáme všechny kluky a holky od šesti let. Kdo se chce naučit tančit právě pod těmito a dalšími trenéry našeho klubu, má možnost," dodal Chovančík. Zápis se uskuteční v úterý 15. září na SVČ Hodonín od 15.30 do 16.30.