Další parádní zápis zaznamenali také Tobias Osička s Lilianou Gromusovou. Mladá hodonínská dvojice i při druhém soutěžním startu zvítězila ve dvou věkových kategoriích. Šikovný pár na Blanenském cupu 2017 nejprve vybojovala zlatou medaili v kategorii junior I-D-lat., aby následně vystoupala na vrchol i v kategorii junior II-D-lat. „Tobiase s Lily musím pochválit. Od minulé soutěže zlepšili ještě techniku a přidali na dynamice i výrazu. V Blansku jasně dominovali. Pokud budou tímto tempem pokračovat, tak si požadovaný počet finále na vyšší výkonnostní třídu vytančí již na další soutěži,“ říká předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík. Postupový klíč je však neúprosný. „Než jim vyšší výkonnostní třída připíšou, budou muset počkat, až získají ještě nutných dvě stě bodů, “ připomíná Chovančík.

V Blansku se představili také další hodonínští tanečníci. Martin Berčík s Karolínou Petříkovou chtěli konečně prorazit bránu do finále, což se jim nakonec podařilo. „Jako bonus Martin s Karolínou přidali stupně vítězů a brali bronz,“ říká Chovančík.

Podle něj to však mohlo být ze strany Berčíka a Petříkové ještě lepší. „Ze semifinále postupovali z prvního místa. Ve finále jako by se však zalekli a z výkonu lehce ubrali. I tak je třetí místo super výsledek. Máme z něj velkou radost,“ prohlásil předseda TK Classic.

Na posledních závodech zazářili také hodonínští junioři. Ve stejný den jako v Blansku se v Ostravě konala v rámci Trend Cupu 2017 nejvyšší domácí soutěž. V Taneční lize juniorů a mládeže zazářili především Adam Prágr s Nelou Samsonkovou, kteří se v kategorii junior I. latina prosadili až do finále, kde obsadili páté místo. „V Ostravě byla velká konkurence sedmadvaceti párů. Adam s Nelou za sebou nechali i všechny semifinalisty a jeden finálový pár z nedávného mistrovství České republiky,“ upozorňuje Chovančík. „Jsem rád, že jsem se v mých prognózách nemýlil, když jsem tvrdil, že na další soutěži se Berčík s Petříkovou prosadí již do finále a že Prágr se Samsonkovou budou do konce roku patřit mezi nejlepší pětici juniorů v České republice. No a ony oba páry to ještě vylepšily,“ pokračuje.

Tobias Osička s Lilianou Gromusovou společně s Martinem Berčík a Karolínou Petříkovou medaile i na Dance Cupu v Drnovicích. Osička s Gromusovou získali zlato a stříbro v kategorii junior II. a I.D-lat., Berčík s Petříkovou po strhujícím boji o prvenství vytančili druhé místo v kategorii dospělých C-lat. a opět si vylepšili své maximum. „Pokud to tak půjde dál, tak předpokládám, že na další soutěži již budou stát na stupni nejvyšším,“ myslí si Chovančík.

Páry TK Classic nyní čeká soutěž O pohár primátora města Zlína a hejtmana Zlínského kraje.