Prohra 4:5 v rozhodujícím pátém utkání Matelovou neskutečně štvala. „Zklamání je velké. Moc jsme chtěli s holkami vyhrát. Měla jsem velkou motivaci, protože odcházím do Německa, takže jsem chtěla končit se zlatem na krku. K tomu nám chyběl kousek," uvedla opora Hodonína, která v pěti finálových zápasech prohrála pouze dvakrát.

A právě zápasy Matelové s Maďarkou Ellö zřejmě rozhodly celou finálovou sérii. Zkušená obranářka totiž v sobotním utkání ani jednou neprohrála. „Ellö hrála výborně. Opravdu se rozehrála," pochválila protihráčku Matelová.

Podle ní stálo na straně Břeclavi i tolik potřebné štěstí. „V pěti zápasech jsme čtyřikrát prohráli tři dva na sety a to je fakt škoda," mrzelo českou reprezentantku, na kterou dolehl před rozhodujícím střetnutím obrovský tlak. „Bylo to padesát na padesát. Oba týmy chtěly vyhrát. Od začátku jsem ale byla hodně nervózní, zápas jsem si hodně brala," přiznala Matelová.

Sympatická stolní tenistka už podruhé opouští Hodonín a míří do Německa, kde bude v bundeslize oblékat dres Bignenu. V tamním klubu se potká s reprezentační spoluhráčkou Danou Čechovou. „Zástupci klubu mě oslovili po mistrovství České republiky, které jsem vyhrála Taková nabídka se neodmítá," řekla Matelová.

Ta se po finále stihla rozloučit i se spoluhráčkami. „Řekli jsme si, že buď oslavíme titul nebo zapijeme žal, takže asi někam společně vyrazíme. Nic naplánovaného ale nemáme," dodala Matelová.